EKİNCİ BURSASPOR'A CEZAYI ACIMASIZ BULDU

CHP Bursa Milletvekili Adayı Kemal Ekinci, Bursaspor'a verilen cezanın Bursa'ya verildiğini ileri sürerek, provokasyon içinde olanların Bursaspor'un idari yapısını çökertmeye çalıştıklarını söyledi. Bursaspor Kulübü üzerinde aylardır baskı oluşturulmaya çalışıldığını savunan Ekinci, cezanın Bursa'ya verildiğini dile getirdi.

EKİNCİ BURSASPOR'A CEZAYI ACIMASIZ BULDU

Beşiktaş taraftarının İstanbul'da yaptıklarından dolayı Bursa taraftarının fit olduğunu söyleyen Ekinci, Beşiktaş seyircisinin Bursa'ya getirilmesinin yanlış bir karar olduğunu savunarak, "Bu kararı iyiniyet ölçüsünde değerlendirmek doğru değil. Böyle bir şeye karar verenler önlem alamamışlardır" dedi.

Bursaspor'un yalnızlığa itilerek taraftardan koparılmaya çalışıldığını ileri süren Kemal Ekinci, "Bu ceza sadece Bursaspor'a değil Bursa'ya da verilmiş bir cezadır. Bunu kabul etmek mümkün değil" diye konuştu. Bursaspor Kulübü üzerinde aylardır baskı oluşturulmaya çalışldığını savunan Ekinci şunları söyledi:

"Kulüp binasının basılması hesapların incelenmesi tesadüfi değil. Umuyor ve inanıyorum ki bu olaylar kulübe yapılan polisiye ve adli baskıların devamı olmasın. Bursaspor'u yönetenler, Bursaspor'a ve bu kente şampiyonluk onurunu kazandırmış insanlardır. Bu taraftar grubu da Bursaspor'un şampiyon olması için özveride bulunmuştur. Bursaspor seyircisi coşkuludur ama tahripkar değildir."

Provokasyon içinde olanlar bulunduğunu ileri süren Ekinci, bu yolla Bursaspor'un idari yapısının çökertilmesinin amaçlandığını savundu. Ekinci, "Bursalılar Bursaspor'a sahip çıkacaktır. Takımlarını entrikalara ve bağlantılı federasyona ezdirmeyecektir" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!