Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

EĞİTİMCİLER EVLERİNE KAVUŞTU

Bursa'da, Eğitim Bir-Sen üyeleri evlerine kavuştu.

EĞİTİMCİLER EVLERİNE KAVUŞTU

Ali Bostancı İnşaat ve Eğitim Bir-Sen Bursa Şubesi'nin yaptığı iş birliği neticesinde Yunuseli'nde yapılan 256 konutun tapuları sahiplerini buldu. Memur-Sen olarak hizmet sendikacılığını önemsediklerini söyleyen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, "Memur-Sen olarak üyelerimizin ekonomik, sosyal ve özlük haklarını geliştirmek için çalışmalar yapıyoruz. Önem verdiğimiz anlayışın neticesi olarak bugün 256 konutu üyelerimize sunuyoruz" dedi.
Şeker, verdiği süreden daha önce konutları teslim eden Ali Bostancı İnşaat'a teşekkür ederek, ev sahiplerinin bu evlerde huzurlu bir şekilde oturmaları temennisinde bulundu.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise, "Ali Bostancı İnşaat asıl teşekkürü bu bölgede kaçağın önüne geçerek, modern yapılaşmaya öncülük ettiği için hak ediyor. Kaçak yapılaşma yalnız bugünün değil Bursa'nın uzun yıllardır süren bir yarası. Bu projelerle bölgede kaçağın önüne geçileceğine inanıyoruz" dedi.
EV SAHİBİ OLMAK ARTIK HAYAL DEĞİL
"İstikrar olmayınca hiçbir şey olmuyor" diyen Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı ise, AK Parti dönemine kadar sadece 43 bin konut yapıldığını, AK Parti iktidarında ise 490 bin konut yapıldığını kaydetti. Vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olduğunu anlatan Kızılcıklı, bu projelerin gayesinin insanları ev sahibi yapmak olduğunu dile getirdi. Ev sahibi olmanın artık hayal değil gerçek olduğunu söyleyen Kızılcıklı, "Hamdolsun, milletimiz artık ev sahibi de, araba sahibi de oluyor. Eskiden ekmek kuyruğuna giren vatandaşlarımız AK parti iktidarıyla ev sahibi olmak için kuyruğa giriyor. Bundan daha büyük bir mutluluk olamaz" şeklinde konuştu.
Sendikaların özelde üyelerinin, genelde ise ülkenin ve insanlığın menfaatini korumak zorunda olduklarını ve kendilerinin de toplumun yararına olacak faaliyetlere öncülük ettiklerini söyleyen Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu da yaptığı konuşmada, "43 ilde TOKİ iş birliği sayesinde üyelerimizi ev sahibi yaptık. Bursa'da ise Ali Bostancı İnşaat ile görüştük. Bugün temel atma töreninden sonraki 364'üncü gün ve tapu dağıtım törenindeyiz. Söz verdiği günden önce konutları teslim eden Ali Bostancı İnşaat'a teşekkür ediyor, konut sahiplerine de yeni evlerinin hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından ev sahiplerine tapuları teslim edildi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!