Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Eğitim ve Bilim Merkezi hizmete girdi

Yıldırım Belediyesi tarafından inşa edilen Eğitim ve Bilim Merkezi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından hizmete açıldı.

Eğitim ve Bilim Merkezi hizmete girdi

Yıldırım Belediyesi tarafından Şirinevler Mahallesi Otosansit Kavşağı'na inşa edilen Eğitim ve Bilim Merkezi'nin açılışı, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın katılımıyla açıldı. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, belediye olarak en öncelikli hedeflerinin eğitim olduğunu söyledi. Eğitim ve Bilim Merkezi'nin yurt dışında da örnekleri olduğunu ifade eden Keskin, Yıldırım ilçesine bu hizmeti kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Merkezde deprem, yanardağ patlamalarının
çeşitli simülasyonlarla gösterileceğini söyleyen Keskin, "Türkiye'de bu tür eğitim merkezleri konusunda eksiklikler var. Ülkemizin hiçbir yerinde böylesi bir eğitim merkezi yok. Bu konuda gayret gösteren ve çalışmalar yapan kamu kurum ve kuruluşlar var ama biz bu konuda erken adım attık. Gökyüzündeki güzellikleri insanlarımıza yaşatacağız. Bu gök evinin dışında ayrıca bir de panoramamız var. Merkezimizin yanı sıra Bursa panoraması var. 16 metrelik yüksek kubbe içinde Bursa panoramasını dijital ortamda
aktaracağız. Merkezde, maketlerle tsunami ve depremlerin nasıl meydana geldiği gösterilecek. Gençler burada zeka muhasebelerini geliştirecek" dedi.
Bülent Arınç ise, merkezin Bursa'ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Arınç, "Başkan Keskin'e çok teşekkür ediyorum. Yıldırım ilçemize bu merkezi kazandırmak çok önemli bir hizmet. Çocuklarımız buradan çok güzel bir şekilde faydalanacak. Daha eğitimli ve bilinçli insanlar yetişecek" diye konuştu.
Ziyaretin ardından Arınç, merkezi gezdi ve yetkililerden bilgiler aldı. Açılış töreninde Vali Şahabettin Harput, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın da hazır bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!