Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

EĞİTİM BİR-SEN'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Eğitim Bir-Sen, trafik kazasında hayatını kaybeden matematik öğretmeninin ailesine, ferdi kaza sigortası kapsamında 15 bin TL sigorta primi ödemesi yaptı.

EĞİTİM BİR-SEN'DEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, Memur-Sen Kahramanmaraş Şubesi'nde düzenlenen toplantı ile Zeynep Karatoprak'a 15 bin TL tutarındaki çeki takdim etti.
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde görevli matematik öğretmeni Mehmet Fatih Karatoprak'ın geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Şeker, Memur-Sen'in sendika çalışmaları kapsamında 430 bin üyesinin tamamına ferdi kaza sigortası yaptırdıklarını söyledi.
Memur-Sen'in Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Şeker, üyelerinin ekonomik, sosyal ve özlük haklarını korumanın yanında sosyal sendikacılık örnekleri de sergilediklerini söyledi. Türkiye'de yanlış değerlendirilen sendikacılık anlayışını düzeltmek için büyük gayret gösterdiklerini dile getiren Şeker, "Üyelerimizi, ülkemizi ve bütün insanlığı düşünerek sendikacılık yapmaya gayret ediyoruz. Sendikacılığın ülkemizdeki yanlış anlaşılmasını düzeltme noktasında sendikacılık yaparak çözüm üretme odaklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.
Eğitim Bir-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Alagöz de, üyeler arasındaki sosyal yardımlaşma ve dayanışma anlayışını güçlendirmek için gayret gösterdiklerini dile getirdi. Alagöz, "Maalesef gidenler tekrar geri gelmiyor, fakat en azından geride kalan eşi ve çocuklarına sahip çıkmak adına 15 bin TL para veriyoruz. Bunlar geride kalanların gerek eğitimi, gerekse hayatını idamme etirmesine katkı sağlıyor" dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!