Efsane dönüyor(ÖZEL HABER)

Bursa'nın en eski mekanlarından olan ve geçtiğimiz dönem kapılarını kapatan Wamtes yeniden açılacak. Öte yandan Bursa Uludağ Üniversitesi eski rektörü Ulcay'ı da zor günler bekliyor.

Efsane dönüyor(ÖZEL HABER)

M.Ali EKMEKÇİ/BURSADABUGÜN
Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde bulunan ve rehabilitasyon merkezinin yanı sıra, sosyal alanları ile de Bursalıların uğrak adresi olan Wamtes, her geçen yıl popülaritesini kaybederken, geçtiğimiz yıl ise kapılarını tamamen kapatmıştı.

ALKOL RUHSATI İPTAL EDİLMİŞTİ

İlk olarak alkol ruhsatı iptal edilen mekan yöresel lezzetlerin satışa sunulduğu bir restorana dönüşmüş, Bursa Uludağ Üniversitesi eski Rektörü Yusuf Ulcay tarafından ise tamamen kapatılmıştı. Bu karar sonrasında Bursa'nın eski mekanlarından birisi daha yok olmuştu.

KÜLLERİNDEN DOĞACAK

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin yeni yönetimi ile gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında Wamtes için umut ışığı doğdu. Yusuf Ulcay tarafından dozerlerle yıktırılan yapılar yeniden inşa edilecek ve de Bursalıların yeniden uğrak mekanı haline gelecek.

AĞIR CEZADA YARGILANACAK

Öte yandan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay'ın da başı ağrıyacak gibi görünüyor. Ulcay'ın yıkım kararı aldırdığı mekanın tarihi SİT alanı olarak belirlendiği ve 'tarihi yapıya zarar verme' suçlamasıyla ağır ceza mahkemesinde yargılanacağı öne sürüldü.
 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!