Edirne'de Marmara judo müsabakaları düzenlendi

Edirne'de, Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Marmara Grup Müsabakaları düzenlendiği bildirildi.

Edirne'de Marmara judo müsabakaları düzenlendi

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Mimar Sinan Spor Salonu'nda 24-25 Şubat'ta Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Marmara Grup Müsabakaları düzenlendiği belirtildi. 

Müsabakaya Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa ve Balıkesir'den 170 sporcunun katıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Analig müsabakaları, Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırarak müsabakaların daha fazla çoğalması, yerel faaliyetler sonucu üst gruplara katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemini oluşturarak çocukların kişiliklerini sporun eğitici fonksiyonunu kullanarak duygusal ve sosyal yönden yetiştirilmesi ve geliştirilmesini hedefliyor.

Bayanlarda Kocaeli birinci, Sakarya ikinci, Bursa üçüncü, İstanbul Avrupa dördüncü, Yalova beşinci ve İstanbul Anadolu altıncı oldu. Erkeklerde ise Kocaeli birinci, İstanbul Avrupa ikinci, Bursa üçüncü, Sakarya dördüncü, Tekirdağ beşinci ve İstanbul Anadolu altıncı oldu."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!