Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Edebiyat Sokağı'nda Mengüşoğlu rüzgarı

Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu'nun Edebiyat Sokağı, Şair Yazar Metin Önal Mengüşoğlu'nu ağırladı.

Edebiyat Sokağı'nda Mengüşoğlu rüzgarı

Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu tarafından geçtiğimiz ay açılışı gerçekleştirilen Edebiyat Sokağı; her ay öğrenci veli ve öğretmenleri ünlü edebiyatçılarla buluşturmayı hedefliyor. Öğrencilerin okuma alışkanlıklarını ve edebiyata olan ilgilerini arttırmak adına  geliştirilen bu projenin bu ay ki ilk konuğu ise Metin Önal Mengüşoğlu oldu.
Edebiyat Sokağı'na konuk olan Mengüşoğlu, öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek amaçlı geliştirilen böyle anlamlı bir etkinlik içinde bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirerek, "Kitapların hayatımıza daha hızlı kazandırılması ve bilinçli gençlerin yetiştirilmesi adına bu güzel projeye emek verenlere hayran kalmamak elde değil. Öğrencilerimizin düşünen okuyan ve okudukça daha da bilinçlenen bir nesil olarak yetişmesi için böyle projelere başta biz yazarlar olarak herkesin destek vermesi gerekiyor" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Barca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Gencel, Eğitim-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker'in katılımlarıyla gerçekleşen Edebiyat Sokağı söyleşisine çok sayıda kitap dostu da katılarak projeye olan ilgilerini gösterdi.

Şair Yazar Metin Önal Mengüşoğlu, söyleşisinin ardından öğrenci ve veliler ile bir araya gelerek onlar için kitap imzalarken, okul Müdürü Fatih Mehmet Erol; öğrencilere zaman ayırdığı için Şair Yazar Metin Önal Mengüşoğlu'na teşekkürlerini iletti. Her zaman eğitimin içinde yer alan Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker'e de projeye verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Erol, "Bu çalışmamızda emeği geçen tüm eğitimci arkadaşlarıma ve katılımlarıyla etkinliğimizi güzelleştiren veli ve öğrencilerimize de minnettarız" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!