EBRD, DeFacto'nun halka arzına katılmayı değerlendiriyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası DeFacto şirketinin Borsa İstanbul`daki halka arzına katılmayı değerlendirdiklerini bildirdi.

EBRD, DeFacto'nun halka arzına katılmayı değerlendiriyor

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (EBRD) yapılan açıklamada, bankanın giyim firması DeFacto'nun Borsa İstanbul'daki halka arzına katılmayı değerlendirdiği kaydedildi.

EBRD'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada bankanın  yatırımının Türkiye'nin yerel sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunacağı  belirtildi.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Suma Chakrabarti ocak  ayında Anadolu Ajansı'na verdiği röportajda, "Türkiye bizim en büyük pazarımız.  Türkiye'deki son üç yılımızı dikkate alırsanız, son üç yılda toplam 5,4 milyar  euroluk yatırım yapmışız. Bu çok büyük hacme sahip bir yatırım. Geçen yıl son üç  yılın en düşük yatırım seviyesi olsa da farklı sektörlerde toplam 51 projeye  toplam 1,5 milyar euro yatırım gerçekleştirdik. Türkiye yatırımlarımızın toplam  hacmi ve portföyümüz içerisindeki payı itibarıyla bizim için son derece önemli."  değerlendirmesinde bulunmuştu.

5 KITADA 65 ÜLKE 

1991 yılında kurulan uluslararası finans kurumu Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), yatırımlarını pazar ekonomileri inşa etmek için bir araç olarak kullanıyor.

Merkezi Londra'da olan EBRD üyesi ülkeler 5 kıtaya yayılırken ve bankanın mülkiyeti 65 ülke ile iki AB kurumuna ait.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!