E okul veli bilgilendirme sistemi (e okul) sitesi (E-OKUL)

E okul veli bililendirme sistemi burada. E okul sistemi için tıklayınız. E okul giriş paneli ve e okul veli, e okul öğretmen girişleri için aktif linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. E okul (e-okul) sistemi ile e okul veli bilgilendirme sistemleri...

E okul veli bilgilendirme sistemi (e okul) sitesi (E-OKUL)

e-Okul Giriş 2011, e okul karne girişi.e-okul veli bilgilendirme sistemi (e-okul karne 1.dönem) ile anneler ve babalar çocuklarının devamsızlıklarını takip edebiliyor. e okul veli bilgilendirme sistemi ve e-okul giriş adresi 2007 yılından bu yana hizmette. e okul girişi (e-okul karne 1.dönem) ile notlar,devamsızlıklar ve karne notları görülebiliyor. "e-Okul elektronik okul sistemidir. Bu sistemde her hangi bir okuldaki öğrencilerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir.Öğrencilerin aile bilgileri, sağlık bilgileri, ailesindekilerin sağlık bilgileri gibi... Bu sistemde temel amaç öğrencilerin bilgilerini sanal ortamda toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir. 1-2 senedir kullanılmaya başlayan bu sistem ilerleyen zamanlarda MeB'in vazgeçilmesi olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir. Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir.

E OKUL SİSTEMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, öğrencilerin artık kitap yerine okula bilgisayarla gidip geleceğini belirterek, "4 yıl içerisinde tüm öğrencilere bütün ders programlarının yer aldığı bilgisayarlar vereceğiz.'' dedi.

Yazıcı, 'Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası' kapsamında, Türk-İş'in katkılarıyla Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde yaptırılan Türk-İş İlköğretim Okulu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada; eğitimsizliğin, yoksulluğun ve yolsuzluğun en temel etkeni olduğunu söyledi. Bunu fark eden, bunu önemseyen hükümetin bütçeden en fazla payı eğitime ayırdığını ifade eden Yazıcı, "Eğitime yatırım, geleceğe yatırım demektir. Eğitimin kaliteli olması Türkiye'nin geleceğini yönetecek kadroların donanımlı olması demektir. Bu çerçevede bir dizi projeyi, sivil toplum kuruluşları, sendikalarımızla ve iş dünyasıyla birlikte hayata geçiriyoruz.'' diye konuştu.

Türkiye'de, 7-8 yıldır eğitimin altyapısına muazzam bir yatırım yaptıklarını kaydeden Yazıcı, okulları modernize ettiklerini, araç gereç, laboratuvar ve iletişim tekniklerini çocukların ve eğitimcilerin hizmetine sunduklarını kaydetti. 8,5 yıldır bütün çocuklara kitaplarını eğitim öğretim yılı başında, masaları üzerinde teslim ettiklerini dile getiren Yazıcı, "Muazzam bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu, eğitime verilen önemin en somut göstergelerinden birisidir. Çocuklarımız, eğitim öğretim yılı başında kitaplarına kavuşuyor ve dersi düzenli şekilde takip etme imkanı elde ediyor. Bir adım daha atıyoruz. Başbakanımız ifade ediyor. Bütün yenilikleri Türkiye'ye taşıyacağız. Bu ülkede yaşayan herkes her şeyin en güzeline layık. Nedir o? Artık bundan sonra kitap değil, akıllı tahta ve çocukların bütün ders programlarının yer aldığı bilgisayarlar vereceğiz.'' şeklinde konuştu.

Sınıflardaki öğrenci sayısını, altyapı yatırımlarıyla asgariye indirdiklerini vurgulayan Yazıcı,artık öğrencilerin 18-24 mevcudu olan sınıflarda eğitim gördüğünü vurguladı.

"SOSYAL KONUT SAYISINI 100 BİNE ÇIKARTACAĞIZ"

Bakan Yazıcı, okul açılışından sonra Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Korucuk Mahallesi'nde yaptırdığı 496 sosyal konutun anahtar teslim törenine katıldı. Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, sosyal konut sayısını 100 bine çıkaracaklarını belirtti.

TOKİ ile protokol yaptıklarını ve 2009 yılından bu yana sosyal güvenceden yoksun vatandaşlar için 1+1, 45-47 metrekarelik konutlar inşa ettiklerinin altını çizen Yazıcı "İlk hedefimiz 10 bin'di. Bu konutları ürettik ama bunların teslim törenlerini yapacak zamanımız yok. Buraya özellikle geldim. TOKİ'ye protokol çerçevesinde 200 milyon TL kaynak aktarıyoruz. 50 bin konut hedefimizi biraz daha büyüttük. 2023, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünü esas alarak sosyal konut sayısını 100 bine çıkardık." diye konuştu.

Bunları hibe olarak vermediklerini, ancak ayda sadece 100 lira taksitle 270 ayda faizsiz geri ödeme yapılacağını vurgulayan Yazıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Belki bugün biraz zor gelebilir ama zaman geçtikçe aylık 100 TL çok küçük paralar haline dönüşecektir. Yoksulluk, dünyanın en önemli sorunu. Hedefimiz, gerçekten bu coğrafyanın hiçbir yerinde aç açık bırakmamak, sessiz yığınların sesi, kimsesizlerin kimi olmak. Biz enerjimizi sizden alıyoruz. Mutluluğunuzu görünce şarj oluyorum."

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!