'E-fatura'da son uyarı

Sektörden erteleme talepleri gelirken Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 'e-fatura' uygulamasına son noktayı koydu. Şu ana kadar başvurulan 15 bini bulduğunu belirten Şimşek, "Cezai durumla karşılaşmamak için 2 Eylül Pazartesi gününe kadar sisteme başvuru şart" dedi.

'E-fatura'da son uyarı

 

Elektronik fatura (e-fatura) başvurularında sektörden erteleme talepleri gelse de Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son noktayı koydu. Şimşek, e-fatura sisteminden faydalanmak için başvuruda bulanan mükellef sayısının 15 bini aştığını belirterek, "Mükelleflerimizin sonradan herhangi bir cezai durumla karşılaşmamaları açısından en geç 2 Eylül 2013 Pazartesi günü e-fatura sistemine başvurularını yapmaları gerekiyor" dedi.

2013 SONUNDA UYGULAMA

Bakan Şimşek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, e-fatura kullanma zorunluluğu getirilen mükelleflerin, yıl sonuna kadar fiilen uygulamaya geçmeleri gerektiğini bildirdi.

KAĞIT FATURALAR GEÇERSİZ OLACAK

Söz konusu mükelleflerin, belirlenen tarihe kadar e-fatura sistemine başvuruda bulunmamaları halinde düzenlemiş oldukları kağıt faturaların, ilgili tebliğ hükümleri çerçevesinde hiç düzenlenmemiş sayılacağını anlatan Şimşek, bu mükelleflere vergi kanunlarında yer alan cezai hükümlerin tatbik edileceğini ifade etti. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!