E-fatura başvuru tarihi uzatıldı

E-fatura başvuru tarihi 1 gün uzatıldıE-fatura başvuru tarihi 1 gün uzatıldı

E-fatura başvuru tarihi uzatıldı

Elektronik fatura (e-fatura) kullanma mecburiyeti getirilen mükelleflerin son başvuru tarihi, 1 Eylül'ün hafta sonu olması sebebiyle 2 Eylül Pazartesi gününe uzatıldı.

Konuya ilişkin Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruda, e-fatura kullanma zorunluluğu getirilen mükelleflerin 2 Eylül Pazartesi gününe kadar uygulamaya başvurmaları ve 2013 yılının sonuna kadar fiilen e-fatura sistemini kullanmaya başlamaları gerektiği belirtildi.

İlgili tebliğlerde, bu zorunluluklara uyulmaması halinde vergi kanunlarının ön gördüğü cezai hükümlerin tatbik edileceğinin açıklandığı duyuruda, şunlar kaydedildi:

"e-fatura uygulamasına başvurular kağıt ortamında yapılabileceği gibi www.efatura.gov.tr internet adresinden elektronik ortamda da yapılabilmektedir. 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nun 18. maddesine göre 1 Eylül 2013 tarihi hafta sonuna (Pazar gününe) denk geldiği için 421 sıra nolu VUK Genel Tebliği ile 1 Eylül olarak belirlenen son başvuru günü, 2 Eylül 2013 Pazartesi tarihine uzamıştır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!