Düzenli kahve içmenin 5 yararı

Cosmopolitan dergisi, kahve içme alışkanlığının sağladığı faydaları derledi.

Düzenli kahve içmenin 5 yararı

1- ANİDEN SİNİRLENMEYİ ÖNLER

Harvard Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma; kahve içen kadınların, içmeyenlere oranla daha az depresif olduklarını ortaya koydu. Yani erkek arkadaşınız sizi kızdırdıysa, bir kahve içmenin tam sırası!

2- BAŞ AĞRISINI AZALTIR

Kafein; bazı ilaçlarla bir araya geldiğinde, 'akşamdan kalma' durumunun sonucunda oluşan baş ağrılarını yok edebilir. Bu nedenle, bir daha şarap içmemeye yemin ettiğiniz bir sabah, çabucak rahatlayabilmek için küçük bir fincan 'cafe latte' içmeyi deneyebilirsiniz.

3- ZİHİN AÇIKLIĞI VERİR

Kahvede bulunan kafein; sinir sistemini uyarır, zihin açıklığı verir ve içtikten iki saat sonrasına kadar, daha iyi odaklanabilmeyi sağlar. Patronunuzun sizden acilen beklediği bir rapor mu var? Bir fincan kahve içip sabah erken saatlerde raporunuzu kolayca hazırlayabilirsiniz.

4- KALORİ YAKMAYI HIZLANDIRIR

Egzersiz yapmadan önce içeceğiniz bir kahve, dayanıklılığınızı artırır. Böylece koşu bandının üzerinde daha uzun süre kalabilirsiniz. Spor öncesi kahveyi bir fincanla sınırlandırın çünkü kafeinin sıvı tutma özelliği de vardır. Bu yüzden kahvenin yanında bol su içmeye de özen gösterin.

5- CANLANDIRIR

Araştırmalar;  30 dakika önce kahve içmenin, vücudu ikinci birlikteliğe normalden çok daha kısa sürede hazırladığını gösteriyor. Uzmanlar bunun nedenlerini tam olarak ortaya koyamasa da, cinsel yaşamda kahvenin canlandırıcı etkisinden faydalanılabileceğini vurguluyorlar.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!