Durgunsu Kano Dünya Kupası 1 Yarışları yapıldı

Durgunsu Kano Dünya Kupası 1 Yarışları, Macaristan'da sona erdi.

Durgunsu Kano Dünya Kupası 1 Yarışları yapıldı

Türkiye Kano Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Szeged kentinde organize edilen yarışlarda, 60 ülkeden 671 sporcu mücadele etti.

Dünya Kupası 1 Yarışları'nda Türkiye, Hilal Avcı, Lasma Liepa, Mustafa Özmen, Fahri Ayvaz, Yavuz Selim Balcı, Serkan Kakkaç, Engin Erkan, Tolga Akarsu ve Yaşar Akarsu'dan oluşan kadrosuyla yer aldı.

K1 Kadınlar 200 metre yarışlarında Lasma Liepa, eleme yarışlarını 4. grupta yarışan 7 sporcu arasında 4. sırada tamamladı ve yarı finale kaldı. Yarı final yarışlarını da 6. sırada tamamlayan milli sporcu, C final yarışmaya hak kazandı. C final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen Liepa, 9 sporcu arasından 4. olma başarısı gösterdi.

K1 Kadınlar 500 metre yarışlarında Hilal Avcı, eleme yarışlarında 4. grubu 5. olarak tamamladı ve yarı finalde yarışma hakkını elde etti. Yarı final yarışlarını 7. sırada tamamlayan milli sporcu, C finale kaldı. Hilal Avcı, C Final yarışlarında ise 4. oldu.

K2 Kadınlar 200 metrede Türkiye'yi Lasma Liepa ve Hilal Avcı temsil etti. Eleme yarışlarını 4. sırada bitiren ikili, yarı finale yükseldi. Yarı finalde çok iyi bir performans sergileyen milliler, A finalde yarışma hakkını elde etti. Milliler, A Final yarışlarını 8. olarak tamamladı.

K1 Erkekler bin metrede Yavuz Selim Balcı ve Yaşar Akarsu mücadele etti. Eleme yarışlarında 1. grupta yer alan Yaşar Akarsu, yarışı 9. sırada tamamlayarak elendi.

4. Grupta mücadele eden Yavuz Selim Balcı ise eleme yarışlarını 6. sırada bitirerek yarı finale kalmasına karşın yarı finalde elendi.

K1 Erkekler 500 metrede Tolga Akarsu ve Engin Erkan yer aldı. Eleme yarışlarını kendi gruplarında 8. olarak tamamlayan milli sporcular elendi.

K1 Erkekler 200 metrede Engin Erkan, eleme yarışlarında 7. olarak üst turda yarışma şansını kaybetti.

K2 Erkekler 500 metre yarışlarında Türkiye'yi Fahri Ayvaz-Serkan Kakkaç ve Yavuz Selim Balcı-Mustafa Özmen ikilileri temsil etti. Ayvaz- Kakkaç ikilisi, eleme serisini 7. olarak tamamlayarak yarı finalde yarışma hakkı kazandı. Yarı final yarışlarında 8. sırayı alan milliler, B Final serisinde yarışma başarısı gösterdi. Eleme serisini gruplarında 4. sırada bitiren Balcı-Özmen ikilisi, yarı final yarışlarında da başarılı bir performans sergileyerek 4. sırada yer aldı. Milliler, oldukça çekişmeli geçen B final yarışlarını ise 6. olarak tamamladı.

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, sezonun ilk yarışında sporcularının gösterdiği performansın kendilerini mutlu ettiğini belirterek, "Aldığımız bu sonuçlar sonrasında haziran ayında Avrupa Şampiyonası ve Akdeniz Oyunları'nda madalya beklentilerimiz arttı. Federasyon olarak başarı için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!