Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dünyanın ilk hayvan hastanesi tekrar faaliyette

Dünyanın ilk leylek hastanesi olarak bilinen ve Osmangazi Belediyesi'nce restore edilen "Gurabahane-i Laklakan" iki yıl aradan sonra yeniden sokak hayvanlarının yaralarına merhem olacak.

Dünyanın ilk hayvan hastanesi tekrar faaliyette

Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa'ya kazandırılan "Gurabahane-i Laklakan" sokak hayvanlarının tedavisinin yapılacağı bir sağlık ünitesi olarak yeniden hizmet verecek. İki yıl önce Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği'ne (BUFSAD) devredilen "Gurabahane-i Laklakan" da Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı sağlık ünitesi sahipsiz hayvanları ücretsiz olarak tedavi edecek.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftanın üç günü saat 10 ile 15 saatleri arası hizmet verecek olan Gurabahane-i Laklakan Hayvan Tedavi Bölümü'nde hekim ve teknikerlerden oluşan profesyonel bir ekip hazır bulunacak. Aşı, enjeksiyon ve pansuman gibi basit işlemlerin yapılacağı birimde daha ciddi vakalarla karşılaşıldığında ise hasta hayvan Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne sevk edilecek.

Dünyanın ilk hayvan hastanesi tekrar faaliyette Dünyanın ilk hayvan hastanesi tekrar faaliyette Dünyanın ilk hayvan hastanesi tekrar faaliyette
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!