Dünyanın gündemi Suriye

Küresel yardım seferberliğine dönüşen ''Kış Geldi...Suriye için bir ekmek bir battaniye'' kampanyası, #BreadAndBlanketForSyria etiketiyle sosyal medyada dünya gündemine taşındı.

Dünyanın gündemi Suriye

 

Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan, ekonomik zorluklar yaşayan ve mülteci konumunda bulunan halka yönelik düzenlenen ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasının uluslararası ayağı, 14 ülkede eş zamanlı saat 13.00'de başlatılacak.

Kampanyanın uluslararası ayağının startı verilmeden önce küresel yardım seferliği, sosyal medya gündemine damgasını vurdu.

Çok sayıda kişi, destek mesajlarıyla Twitter'da ''#BreadAndBlanketForSyria'' etiketiyle Türkiye ve dünya gündemine taşıdı.

İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği (İDSB), Türkiye'den sivil toplum kuruluşları, Türk Kızılayı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından, Suriye'de yaşanan trajedinin mağduru olan ve kendi ülkesinde mülteci konumuna düşen sivil halka yönelik başlatılan ''Kış geldi... Suriye için bir ekmek, bir battaniye'' kampanyasının uluslararası ayağı, bugün saat 13.00'de başlatılacak.

Bosna Hersek, Malezya, Pakistan, İngiltere, Makedonya, Kuveyt, Fas, Lübnan, Libya, Yemen, Ürdün, Mısır, Kıbrıs, Bahreyn, Cezayir, Belçika'da bulunan vakıf ve dernekler, Suriye halkı için seferberlik başlattıklarını duyuracak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!