Dünyanın en uzun tırnakları müzede sergilenecek

Dokuz metrelik tırnaklar, ABD New York'taki bir müzede sergilenecek.

Dünyanın en uzun tırnakları müzede sergilenecek

Dünyanın "en uzun tırnaklı adamı" unvanına sahip Hint  Shridhar Chillal'in tırnakları kesildi. 

66 yıldır tırnaklarını kesmeyen 83  yaşındaki Chillal, yaklaşık 910 santimetrelik tırnaklarını keserek ABD'deki bir  müzeye bağışladı.

New York'taki "Believe it or not!" müzesinde düzenlenen törende,  Chillal'in bir elindeki  toplam uzunluğu 9 metreyi geçen tırnaklar, teker teker  bir uzman tarafından özenle kesildi.

Tırnak uzatmanın çok zor bir iş olduğunu belirten Chillal,  "Tırnaklarınızı uyurken kırmamak için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çok fazla  hareket edemediğimden sık sık uyanıp, tırnaklarımın olduğu elimi öteki tarafa  koymak zorunda kalıyordum." dedi.

Dünyanın en uzun tırnaklı adamı unvanıyla 2014'te Guinness Rekorlar  Kitabı'na giren Chillal'in en uzun tırnağı, 197,8 santimetreyle baş parmağında  bulunuyordu.

Chillal, daha önce yaptığı açıklamada tırnaklarını uzatma nedeni  olarak, "Küçükken okulda, bir arkadaşımla, hocanın tırnağını kırdığımız için  dayak yemiştik. Hocamız, uzun bir tırnağa sahip olmanın anlamını asla  anlayamayacağımızı söylemişti. O günden sonra tırnaklarımı uzatmaya karar  verdim." ifadelerini kullanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!