Dünyanın en ünlü sporcusu Ronaldo!

ABD'nin en büyük spor yayın organı ESPN, "Dünyanın En Ünlü 100 Sporcusu Listesi"ni açıkladı.

Dünyanın en ünlü sporcusu Ronaldo!

ESPN'den yapılan açıklamada, Real Madrid'in Portekizli yıldız  futbolcusu Cristiano Ronaldo'nun listenin zirvesinde yer aldığı bildirildi.

Bu yıl üçüncü kez açıklanan listede, sosyal medyada 121,7 milyon  takipçisi bulunan Ronaldo'nun bu alanda da dünyadaki sporcular arasında ilk  sırada geldiği belirtildi.

Açıklamada, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde bugüne kadar 120 gol kaydederek  bu alanda da zirvede olan 33 yaşındaki futbolcunun sponsorluk anlaşmalarının  değerinin ise 40 milyon doları bulduğu vurgulandı.

Listenin ikinci sırası, Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından  Cleveland Cavaliers'ın ABD'li yıldız oyuncusu LeBron James'in oldu.

Açıklamada, sosyal medyada 40,8 milyon takipçisi bulunan 33 yaşındaki James'in NBA'in en iyi oyuncusu olduğuna vurgu yapıldı.

Ayrıca James, 55 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmalarıyla bu alanda  dünyadaki sporcular arasında ilk sırada geldi.

"Dünyanın En Ünlü 100 Sporcusu Listesi"nde üçüncü sıraya ise  Barcelona'nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi yerleşti.

Açıklamada, sosyal medyada 88,1 milyon takipçisi bulunan 30 yaşındaki  futbolcunun sponsorluk anlaşmalarının değerinin 25 milyon dolar olduğu  kaydedildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!