DÜNYANIN EN POPÜLER 5'NCİ FUTBOLCUSU

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından yayınlanan "Dünyada 2010 Yılının En Popüler Futbolcuları" anketinde başarılı oyuncu Volkan Şen 5. sırada yer aldı.

DÜNYANIN EN POPÜLER 5'NCİ FUTBOLCUSU

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS) tarafından yayınlanan ``Dünyada 2010 Yılının En Popüler Futbolcuları`` anketinde Takımımızın başarılı oyuncusu Volkan Şen Avrupa kıtasının en popüler 5. oyuncusu olarak gösterildi. Ayrıca Galatasaray`ın milli oyuncusu Arda Turan, listede 3. sırada yer aldı.

IFFHS üyelerinin oylarıyla kıtalara göre dağılım yapılarak gerçekleştirilen Dünyada 2010 Yılının En Popüler Futbolcuları anketinde Futbolcumuz Volkan Şen, Avrupa kıtası değerlendirmesinde Manchester United`ın Bulgar golcüsü Dimitar Berbatov ve Real Madrid`in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo gibi yıldızların ardından 5. sırada kendisine yer buldu.

Takımımızın başarılı futbolcusu, 2010 yılı değerlendirmesinde IFFHS üyelerinden toplam 2 bin 559 oy almayı başarırken Avrupa kıtasının en popüler 5. oyuncusu oldu.

Avrupa kıtası popüler futbolcu sıralaması ve aldıkları oylar şöyle:

Sıra Futbolcu Ülke Oy
1 Dimitar Berbatov Bulgaristan 6.225
2 Cristiano Ronaldo Portekiz 6.038
3 ARDA TURAN TÜRKİYE 4.526
4 Andriy Shevchenko Ukrayna 2.618
5 VOLKAN ŞEN TÜRKİYE 2.559
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!