Dünyanın en güvenli yeri görüntülendi!

'Dünyanın en güvenli yeri' olduğu söylenen Amerikan üssüne giren CNN International, yaptıkları iş saniyelere bağlı olan yetkililerle konuştu.

Dünyanın en güvenli yeri görüntülendi!

Dünyaca ünlü haber kanalı CNN International, Kuzey Amerika Hava Savunma Komutanlığı'nın (NORAD) Colorado Springs bölgesinde yer alan Cheyenne Dağ Üssü'ne girdi.

Buradaki görevliler, Kore Yarımadasındaki yumuşamaya rağmen Kuzey Kore'nin nükleer eylemlerini dikkatle gözlemlemeye devam ettiklerini belirttiler.

ABD ve Kanada'nın ortak çalıştığı NORAD'ın başındaki isim olan Kanadalı Travis Morehen, her gün Kuzey Kore'yle ilgili 3-4 istihbarat notu aldıklarını ifade etti. "İşimiz dakikalara ve saniyelere bağlı. Siyasi retoriği düşünmek ve değerlendirmek, bizim işimiz değil. Kuzey Amerika'ya gelecek metal parçalarından korkuyoruz" dedi.

Bu sene kuruluşunun 60. yıldönümünü kutlayan NORAD'ın Cheyenne Dağ Üssü, 700 metrelik granit tabakasının altında yer alıyor.

Nükleer saldırıdan zarar görmemesi hedeflenen üssün 23 tonluk patlamaya dayanacağı belirtilen iki kapısı, tatbikat dışında yalnızca bir kere tamamen kapatılmış: 2001'deki 11 Eylül saldırılarında.

Yetkililer, buranın dünyanın en güvenli yeri olduğunu söylüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!