Dünyaca ünlü yıldız İstanbul'da

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ABD'li sinema yıldızı ve yönetmen Elizabeth Banks'ı, Çırağan Sarayı'nda kabul etti.

Dünyaca ünlü yıldız İstanbul'da

Tarihi sarayda yaklaşık yarım saat süren kabulde, ünlü aktris ve  yönetmen Banks ile eşi ve "Charlie'nin Melekleri" serisinin yeni filmi "Charlie's  Angels - Silver Cloud" filminin de yapımcılarından Max Handelman ve diğer  yapımcılar, Matt Hirsch, Elizabeth Cantillion, filme ilişkin Bakan Ersoy'a bilgi  verdi.

Bakan Ersoy da Banks'ı Türkiye'de ağırlamaktan ve yeni filmin çekim  mekanlarından biri olarak Türkiye'yi tercih etmelerinden duyduğu memnuniyeti dile  getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Türkiye'de daha önce çekilen bazı  yüksek bütçeli Hollywood yapımlarından bekledikleri etkiyi alamadıklarını ifade  etti.

Bu konuda filmi çeken kadroların Türkiye'yi dar bir vizyonla  yansıtmasının da payı olduğuna dikkati çeken Ersoy, Banks'tan Türkiye'yi farklı  algılar yaratmadan olduğu gibi yansıtmasını beklediklerini kaydetti.

Ersoy, Banks'a Türkiye'nin sadece İstanbul'dan ibaret olmadığını,  mutlaka Anadolu'yu da gezmesi gerektiğini söyledi.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, film çekimi boyunca Banks ve film ekibe  gerekli kolaylığın sağlanacağının teminatını verdi.

Banks ve ekibine TBMM gündemine de gelecek olan teşvik ve yeni sinema  kanunu tasarısından da bahseden Bakan Ersoy, Türkiye'nin dünya film endüstrisine  katkı sağlayacak zenginliklerini gösteren kapsamlı bir rehber niteliğinde olacak  "Filming In Turkey" projesini de anlattı.

"İSTANBUL ÇOK HOŞ BİR YER"

ABD'li aktris Elizabeth Banks da Türkiye'ye gelirken, Türk Hava Yolları'nın ikramlarından başlamak üzere çok etkilendiğini dile getirerek,  "İstanbul çok hoş bir yer. İnanılmaz bir şehir." ifadelerini kullandı.

Banks, filmin bazı sahnelerini Fas'ta çekmeyi düşündüklerini ancak  daha sonra hem modern yüzü hem de tarihi dokusu sebebiyle Türkiye'yi tercih  ettiklerini söyledi.

Filmin yapımcısı Matt Hirsch de Bakan Ersoy'un kendilerine anlattığı  yabancı yapımlara yüzde 30'a varan teşvikler öngören yeni sinema kanunu  tasarısındaki "Yabancı Film Yapım Desteği"ni cezbedici bulduğunu dile getirdi.

Görüşmenin ardından Bakan Mehmet Nuri Ersoy ve eşi Pervin Ersoy, Banks  ve beraberindekilere Çırağan Sarayı'nın boğaz manzaralı merdivenlerinden  İstanbul'u gösterdi ve konuklarıyla fotoğraf çektirdi.

Bakan Ersoy ve eşi ayrıca Banks'a, Topkapı Sarayı ve Tarihi  Yarımada'yı göstererek, İstanbul'da ziyaret etmesi gereken tarihi noktalar  hakkında bilgi verdi.

Açlık Oyunları, Örümcek Adam serileri gibi birçok filmde oynayan  Elizabeth Banks'ın yöneteceği "Charlie'nin Melekleri" filminin yeni serisinin  başrolünde, Banks'ın yanı sıra Naomi Scott ve Kristen Stewart yer alacak.

Filmin gelecek yıl kasım ayında gösterime girmesi bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!