Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dünya Surf Şampiyonası Alaçatı'da!

IFCA (International Funboard Class Association) Çocuklar, Gençler & Büyükler Dünya Şampiyonası bu yıl 1 - 6 Temmuz 2013 tarihleri arasında İzmir Alaçatı'da düzenlenecek.

Dünya Surf Şampiyonası Alaçatı'da!

IFCA Dünya Surf Şampiyonası, 1 - 6 Temmuz tarihleri arasında Alaçatı'da surf dünyasının en iyilerini bir araya getiriyor.  Alaçatı Çağla Kubat Windsurf Academy'de düzenlenecek şampiyona Vestel ve Mobotix ana sponsorluğunda, Alaçatı Belediyesi, Pegasus, İleri Otel desteği ile gerçekleşecek.

Çocuklar, Gençler ve Büyükler olmak üzere 3 farklı kategoride yapılacak yarışlar sonunda, 3 kategorinin de dünya şampiyonları belirlenecek. IFCA Dünya Surf Şampiyonası'na çoğunluğu yabancı olmak üzere, yaklaşık 150 kişinin katılması bekleniyor. Şampiyona, Fransa, Yunanistan, İtalya, Portekiz ve Hollanda olmak üzere çok sayıda ülkeden sporcuyu bir araya getirecek.

YENİ SURF YILDIZLARI ALAÇATI'DA DOĞACAK
Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy, her yıl başka bir şehirde düzenlenen IFCA Dünya Surf Şampiyonası'nın bu yıl Alaçatı'da gerçekleşmesine katkıda bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek "Teknolojiyle dost bir marka olarak eğitim, spor ve sanat alanında ülkemizi ileriye taşıyacak ve dünyaya tanıtacak projelere destek olmaya büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda dünyanın dört bir yanından sporcuları Alaçatı'da buluşturan bir organizasyonun ana sponsorluğunu üstlenmek bizim için gurur verici. Dünyanın en iyi surf parkurlarından biri olan Alaçatı'da gerçekleşen bu organizasyonun hem ülkemizin tanıtımı hem de yeni yıldızların doğması için son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Çağla Kubat gibi gurur kaynağımız olacak genç sporcularımızı şampiyona sonunda kupa alırken görmeyi diliyoruz" diye konuştu.

Organizasyonun sponsorlarından Alman Mobotix firmasının Türkiye distribütörü Hires Elektronik yetkilileri de; "Dünya çapındaki böyle bir etkinliğin ülkemizde yapılmasını sağlayarak, özellikle de Çeşme ve Alaçatı'nın tanıtımına katkıda bulunan herkese teşekkür ederiz. Ürün kalitesi ve kullandığı teknoloji kriterleri baz alındığında,  dünyanın en iyi güvenlik kamerası olarak kabul edilen Mobotix'in Türkiye ayağı olarak biz de bu önemli organizasyonun bir yerlerinde olmalıydık. Şampiyonada Türk sporcularımızın elde edeceği başarı da bu güzel etkinliği taçlandıracak ve daha fazla gururlanmamızı sağlayacaktır. Denizle iç içe olan coğrafyası itibarı ile deniz sporlarında çok daha ileride olması gerektiğini düşündüğümüz Türkiyemizin hak ettiği yere gelebilmesi, gençlerimizi özendirecek bu ve benzeri etkinlikler ile mümkün olabilir.  Önümüzdeki dönemlerde de artarak devam edeceğini temenni eder, IFCA Alaçatı 2013'te sporcularımıza başarılar dileriz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!