Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Dünya sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalmaz"

Batı'nın Mısır'daki darbeye yönelik tutumunu eleştiren Bağış, net mesajlar verdi

''Dünya sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalmaz''

Mısır'daki darbecilerin yaptığı katliama Ankara tepkili... Batı dünyasını eleştiren Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, "Adeviye Meydanı'ndakiler de bizim kardeşimiz Tahrir Meydanı'ndakiler de. Seyirci kalmamız mümkün değil, bütün dünya sessiz kalsa, Türkiye sessiz kalamaz" dedi.

"BATI MEDYASININ ÇİRKİN YÜZÜNÜ MISIR'DA ÇOK NET GÖRDÜK"

TRT Haber özel yayınına katılan Bakan Egemen Bağış, Mısır'da darbecilerin yaptığı katliama sert tepki göstedi.

Bağış, Batı'nın Mısır tavrını eleştirerek, "Her konuda demokrasi havariliği yapan Batı'nın bu duyarsızlığı kabul edilemez. Maalesef Taksim'den 8 saat kesintisiz yayın yapan, sayfalarını Türkiye'ye nefret duyanlara kiraya veren Batı medyasının çirkin yüzünü de Mısır'da çok açık net görüyoruz, bunların kalpleri var ama anlamıyorlar, gözleri var ama görmüyorlar, dilleri var ama doğruyu söylemiyorlar, kulakları var işitmiyorlar. Demokrasi ve ortak değerler etrafında biraraya gelmiş barış misyonu ile insanlığa umut veren AB dahi kendi değerlerini elinin tersi ile itiyor, darbeye 'darbe' diyemiyor, katliama 'katliam' diyemiyor" diye konuştu.

"ADEVİYE'DEKİLER DE TAHRİR'DEKİLER DE BİZİM KARDEŞİMİZ"

Mısır'da yaşananlardan ders çıkartılması gerektiğini vurgulayan Bakan Egemen Bağış, şunları dile getirdi:

"Buradan çıkarılacak çok önemli dersler var. Özellikle bizim kendi ülkemizde de kardeşi kardeşe düşürmek isteyen ülkemizin içine nifak sokmak isteyen fitne ile bu ülkenin içinde huzursuzluk ve istikrarsızlık yaratmak isteyenlere karşı ne kadar duyarlı olamamız gerektiğini, ne kadar dik durmamız gerektiğini de Mısır'da yaşananlar bize gösteriyor. Adeviye Meydanı'ndakiler de bizim kardeşimiz Tahrir Meydanı'ndakiler de... Farklı siyasi görüşleri olabilir. Ama şiddede başvurulduğunda buna seyirci kalmamız mümkün değil, bütün dünya sessiz kalsa da Türkiye sessiz kalamaz."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!