Dünya Kupası'na katılmak için otostopla 7 ülkeyi geçti

Fransız blog yazarı Capitane Remi, ülkesinin takımını ve önceki gün yapılan FIFA 2018 Dünya Kupası'na katılmak için Paris'ten Moskova'ya otostop çekti. Remi, 7 ülke geçtiği yolculuğunu ve Rusya ile ilk izlenimlerini Sputnik'e anlattı.

Dünya Kupası'na katılmak için otostopla 7 ülkeyi geçti

Rusya'nın ev sahibi olduğu FIFA 2018 Dünya Kupası stadyumlarda tüm coşkusuyla devam ederken, renkli olaylara da sahne oluyor. Fransız blog yazarı Capitaine Remi de şampiyonadaki eğlencenin üstüne eğlence katmak isteyenlerden ve şampiyonanın açılış töreni ile takımının Kazan'daki ilk maçını izlemek için otostopla kilometreler aştı.

Bir hafta önce Paris'ten yola çıkan Remi, Sputnik'e serüvenini anlattı ve kendisi için ilk duran aracın bir Sovyet efsanesi Lada marka araç olduğunu ifade etti.

BİNDİĞİ İLK ARAÇ SOVYET EFSANESİ LADA

Rusya'ya gelmek için çıktığı yolda ilk olarak bir Rus aracına binmesini 'inanılmaz bir şans ve kaderin işareti' olarak nitelendiren Remi 7 günde otostopla 3200 kilometre yol kat etti, 7 ülke geçti.

Uzun uğraşlar veren Remi, Lujniki Stadyumu'ndaki açılış törenini de Rusya'nın Suudi Arabistan'ı 5-0 mağlup ettiği açılış maçını da izleyebildi.

'RUSYA ŞAMPİYONA İÇİN İYİ BİR YER'

Remi, Rusya'nın da şampiyonanın gerçekleştirilmesi için iyi bir yer olduğunu, böylece tüm dünyanın Rus kültürünü öğrenme fırsatı bulduğunu ekledi.

Remi, Instagram hesabından da Moskova'ya gelişiyle ilgili duygularını "Moskova'da olduğuma inanamıyorum. Gözlerim doldu. Çok mutluyum. Son 48 saatim çok yoğun geçti, uyumak için çok az vaktim vardı. Ama sonunda Rusya'dayım, hem de planladığımdan bir gün önce" sözleriyle aktardı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!