Dünya Başakşehir'i konuşuyor!

Süper Lig'in yenilgisiz lideri Başakşehir'in başarılı performansı Dünya'da yankı uyandırdı.

Dünya Başakşehir'i konuşuyor!

İngiliz Daily Mail'de 'Türkiye'nin küçük ekibi Süper Lig'in tepesinde oturuyor' başlığıyla yayınlanan haberde lacivert-turuncu ekip detaylarıyla masaya yatırılırken ilginç bir benzetme yapıldı...
26 yıl önce amatör liglerde oynayan bir ekipten, bugün Galatasaray ve Fenerbahçe'yle mücadele eden bir takıma gelindiği, yaşanılanın peri masalı gibi olduğu belirtildi. Abdullah Avcı, Amerikalı ünlü işaadamı ve yatırımcı Warren Buffet'e benzetildi. Değerinin altında malları bulmak konusunda uzman bir kişi olarak tanınan Buffet gibi Türk teknik adamın da gözden kaçmış iyi futbolcuları keşfetmek konusunda haklı bir üne sahip olduğu ifade edildi. Son dönemde elde ettiği başarılara karşın Başakşehir'in maçlarını yalnızca 2 bin taraftarın takip ettiğine dikkat çekildi.

Başakşehir ile ilgili analizde şu ifadelere yer verildi: 

"Her iyi hikayenin bir kahramana ihtiyacı vardır. Bu da farklı değil. Abdullah Avcı, ismi kulüple özdeşleşmiş bir isim. Başakşehir'deki serüvenine 2006'da başladı. Sonra kulüp Süper Lig'e yükseldi. Avcı, yöneticilerle iyi bir birliktelik yakalamıştı ve kendisi Türkiye Milli Takımı'nın başına getirilene kadar da Başakşehir ligde ağırlığını hissettirdi...."

"Bu yüzden 2013'te ligden de düştüler ama sonrasında hemen tekrar yükseldiler. Başakşehir ile Avcı'nın 2014'teki tekrar bir araya gelmesinin ardından takımı tekrar topladı ve dördüncü sıraya taşıdı. Geçtiğimiz sezon da aynı başarıyı tekrarladılar. Bu sezona bir kaç takviye ile başladılar. Emre Belözoğlu'nu kadrolarına kattılar ve 19 yaşındaki harika çocuk Cengiz Ünder'i aldılar.Sadece 1 milyon sterlin harcadılar..."

"Üç büyüklerle karşılaştırılırsa denizde bir damla gibi kalıyor. Yine bu sezon Fenerbahçe ve Galatasaray'ı yendiler, Beşiktaş ile berabere kaldılar. 8 golle ligin en az gol yiyen takımı durumundalar. Geçtiğimiz sezonlarla karşılaştırıldığında, daha çok da atan bir takım durumuna geldiler. Gösterişli bir oyun tarzları yok ancak yarı sahalarını hızlı geçerek büyük tehlike yaratıyorlar. Diğer büyük ekiplerle maddi anlamda boy ölçüşemeyecek olan Abdullah Avcı, iyi organize olan bir ekip kurarak bu açığı kapadı. Gençlerle deneyimli isimler arasında bir denge oturttu"

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!