Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

DÜNDAR HALKI DİNLİYOR

Her hafta Osmangazi'nin değişik mahallelerini ziyaret ederek vatandaşla bir araya gelen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın bu seferki adresi Soğanlı Mahallesi oldu.

DÜNDAR HALKI DİNLİYOR

Mahalle sakinleri ile sohbet eden Başkan Dündar'a Ak Parti Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen de eşlik etti. Birlik ve beraberliğe dikkat çekilen buluşmada hoşgörünün altı çizildi. Belediye olarak 40'a yakın mahallede hizmet ürettiklerini söyleyen Dündar, yapılan yatırımlarda bütçenin önemini işaret etti. Vatandaşlarla birlikte meseleleri tespit ederek çözüm ürettiklerini belirten Dündar, en büyük sıkıntının geçmiş dönemlerde yapılan yanlış yatırımlardan kaynaklandığını kaydetti.
Osmangazi'de tesis ve çeşitli yatırımlar için yer bulmakta zorlandıklarını anlatan Dündar, beş park maliyetine bir park yapabildiklerini, kamulaştırma bedellerinin çok ağır olduğunu ifade ederek, "Zamanında atılan yanlış adımlar maalesef bugüne yansıyor. Belediyemiz çok yüksek maliyetlere kamulaştırma yapıyor, bu durum da hizmetlerimizi olumsuz etkiliyor" diye konuştu.
Her şeye rağmen çalışmalara hızla devam ettiklerini belirten Başkan Mustafa Dündar, "Mahallelerimizde spor tesislerinden hizmet binalarına, parklardan yeşil alanlara kadar birçok çalışmayı yürütüyoruz. 2011 yılında da ilçemizin en önemli meselesi olan otopark ve pazar konusunu da büyük ölçüde çözeceğiz. Her geçen gün Osmangazi'de hizmet çıtasını yükseltiyoruz. Ulusal ve uluslararası platformda Bursalıların sesi oluyoruz. Vatandaşlarımızla birlikte ilçemizi hak ettiği noktaya getireceğiz" dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!