DÜNDAR ENGELLİ GENÇLERLE RESİM YAPTI

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Engelliler Bakım Merkezi'nde (OBAM) engelli gençlerle birlikte binanın duvarlarına resim yaptı.

DÜNDAR ENGELLİ GENÇLERLE RESİM YAPTI

Başkan Dündar, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en renkli kutlayan isim oldu. Osmangazi Engelliler Bakım Merkezi'nde (OBAM) engelli gençlerle duvar resmi yapan Dündar, her fırça darbesinde sevgi ve dostluk olduğunu söyledi. Atatürk'ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs'ı engelli gençlerle kutlayan Başkan Mustafa Dündar, onlarla birlikte OBAM'ın binasının duvarlarına çiçekler, kelebekler ve çizgi film karakterleri çizdi.
OBAM'ın yetenekli ressamı Erman Sarı'ya eşlik eden Dündar "Gençlerimiz içlerindeki renkli dünyayı bugün OBAM'ın duvarlarına yansıttılar. 19 Mayıs gibi anlamlı bir günün coşkusunu onlarla birlikte yaşamak beni çok mutlu etti. Engelli gençlerimizin yüzlerindeki gülümsemeyi görmek her şeye değer" diye konuştu.
OBAM'ın Türkiye'ye örnek bir merkez olduğunu da sözlerine ekleyen Dündar "Gençlerimiz burada, el sanatlarından spora, resimden, müziğe kadar değişik birçok alanda yeteneklerini geliştirme fırsatı buluyor. Engelli gençlerimiz için büyük önem taşıyan bu örnek merkezimizin tüm Bursa ve Türkiye'de yaygınlaşmasını diliyorum" dedi.
Müzik eşliğinde dans etmeyi de ihmal etmeyen gençler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda unutulmaz bir gün yaşadılar.

BİZİ YALNIZ BIRAKMAYIN
Birbirinden renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte engelli gençler büyük titizlikle duvar resimlerini boyadı. "Yuvamızı boyuyoruz" diyen gençlerin bir de istediği vardı. "Bizi yalnız bırakmayın" sözleriyle Bursalılara seslenen engelli gençler, herkesi OBAM'ı ziyaret etmeye davet etti. Tüm Türkiye'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Başkan Dündar, engelli gençlere fidan dağıtarak her zaman onların yanlarında olma sözü verdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!