Düğün salonu yıkımında hurdaya akın

BURSA'nın İnegöl İlçesi'nde yerine katlı otopark yapılması planlanan düğün salonu, geniş güvenlik önlemleri altında yıkıldı. Yıkımın ardından çıkan hurdaları almak isteyen Romanlar arasında kısa süreli arbede çıktı.

Düğün salonu yıkımında hurdaya akın

Halk Evleri Lokali, Marmara Sineması, Belediye Düğün Salonu, son olarak da Alyans Düğün Salonu olarak hizmet veren 80 yıllık binanın yıkımı geniş güvenlik önlemleri altında yapıldı. Yıkımı yerinde izleyen İnegöl Belediye Başkanı Ak Partili Alinur Aktaş, ilçenin daha güzel olması için çalıştıklarını vurgulayarak, "Bir yandan yeni İnegöl'ü imar ederken, bir yandan da kentsel dönüşüm çalışmalarıyla mevcut İnegöl'ü yeniliyoruz. Ayrıca şehrimizin kangren olmuş sorunlarını da ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Yıllarca düğün salonu olarak hizmet veren bina, belediye meclis kararı ile katlı otopark alanı olarak planlandı" dedi.
ARBEDE ÇIKTI

Yıkımın ardından çıkacak hurdaları almak isteyen Romanlar arasında kısa süreli arbede çıktı. Yıkım çalışmaları devam ederken balyozlarla salonun duvarlarını kırıp demirleri sökmeye çalışan kişiler, zabıta ve polis ekiplerinin müdahalesi ile karşılaştı. Kendi aralarında da tartışan Romanları, polis güçlükle sakinleştirdi.

Yıkımın olaysız sona ermesinden sonra hurda demirleri alan Romanlar daha sonra bölgeden ayrıldı.

Düğün salonu yıkımında hurdaya akın Düğün salonu yıkımında hurdaya akın Düğün salonu yıkımında hurdaya akın Düğün salonu yıkımında hurdaya akın
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!