DSP'den yerel seçim açıklaması

DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge, ekonomi konusunda ipe un sermekle vakit kaybedildiğini söylerken, yerel seçimlerden DSP olarak büyük başarıyla ayrılacaklarını savundu.

DSP'den yerel seçim açıklaması

Yazılı bir açıklama yapan DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge, ulusça zor günlerden geçtiğimizi hatırlattı.

Özbilge sözlerini şöyle sürdürdü: "Yıllardır yanlış uygulanan ekonomi politikaları ,enflasyon-faiz sarmalı , paramızın satın alma gücünün kaybı ve nihayetinde milyonlarca emekçinin sırtına yüklenen zamlar Ekonomide yapılması gerekenler yerine , ipe un sermekle vakit kaybetmeyelim. Bu durum sürdürülebilir değildir. Emekçinin ,sabit gelirlinin ,emeklinin ,asgari ücretlinin maaşlarına yüzde 40 oranı da iyileştirme derhal yapılmalıdır. Artık günümüz parlamentosu iktidarı ve muhalafeti ile çözüm olmaktan çıkmıştır. Açık ve net gözükmektedir ki, sığınılacak en güvenli liman Demokratik Sol Partidir. Tüm engellemelere rağmen 31 Mart 2019 Mahalli idareler yerel seçimlerine DSP olarak katılıyoruz. Ulusal onur için ulusal duruşun yerelden başlayacağı gerçeği ile kuruluş ilkelerimizden Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermeyecek, demokratik sol doğrultu tutarlılığında ve ilkeleri doğrultusunda ülkemize hizmet etmek isteyen tüm yurttaşlarımızı ,temizliğin ve dürüstlüğün sembolü olan mavi zeminli ak güvercinli bayrağımızın altında toplanmaya davet ediyoruz. Gün DSP 'de birleşme günündür. Yitirilen güven ortamı ,hukuk ,insan hak ve özgürlükleri, tüm kurumları ile işleyen demokrasi, liyakat ve her alanda denetim DSP ile yeniden hayata geçirilecektir."

Ekonomide yaşanan darboğazın aşılması için çözüm önerileri de sunan Özbilge şu ifadeleri kullandı. "Ekonomik sistem tamamen yenilenmelidir.Rant ekonomisi derhal sonlandırılmalıdır.- Üretim ekonomisine geçilmelidir ve de rekabet gücü artırılmalıdır. Unutmamalıdır ki enflasyon üretimle engellenir. Denk bütçe ilkesine dayalı bir kamu maliyesi oluşturulmalıdır. Küçük esnaf ve KOBİ'lerin kredilerdeki payı artılmalıdır. Kamu açıklarını kapatılması ve sürdürülebilir bir büyüme için güven ve inandırıcılık sağlanmalıdır-Her alanda tüketim yerine tasarruf gerçekleştirilmelidir. Yolsuzluk ve kaynak israfı ortadan kaldırılmalıdır. Hazine adına borçanmalarda paralar kamu yatırım yerine,betonlara ve çarçura gömülmemelidir. Ödeme gücüne göre adaletli bir vergi sistemi oluşturulmalıdır. Kayıt dışı mutlaka kayıt altına alınmalıdır-Kamu borçları açıklarında şeffaflık olmalı,durum kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Ulusal ekonominin temeli olan tarım ve hayvancılık desteklenmelidir. Girişimciliğin önü açılmalı bilgi emek ve teknoloji üzerinden yatırım gerçekleşmelidir. halka açık şirketler ve kooperatifler desteklenmelidir. Yüksek enflasyon ve maliyet artışının işsizliğe yol açacağını unutmayalım."

-

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!