Drone'un özel modeli tanıtıldı!

Fransa merkezli drone üreticisi Parrot geçtiğimiz yaz 4K çözünürlüğünde kameraya ev sahipliği yapan katlanabilir drone Anafi'yi tanıtmıştı. Son kullanıcıya yönelik bu drone'un, profesyonellere yönelik özel bir modeli tanıtıldı.

Drone'un özel modeli tanıtıldı!

Parrot Anafi Thermal'ın en dikkat çekici özelliği, adından da anlaşılabileceği üzere yüksek kalitede bir termal kameraya sahip olması.

Bu sayede arama kurtarmadan mühendislik çalışmalarına kadar geniş bir alanda kullanılabiliyor.

Parrot Anafi Thermal özellikleri ile neler sunuyor?

Anafi Thermal geçtiğimiz yaz kullanıcılar ile buluşturulan Anafi ile neredeyse aynı donanıma ( 21 megapiksel çözünürlüğünde Sony IMX230 sensör ) sahipken, ek olarak termal görüş için Flir Lepton kızılötesi sensöre yer veriliyor.

4K HDR video çekimi ve aynı zamanda 1.4 kata kadar kayıpsız yakınlaştırmayapabilen drone'un termal kamerası ise 160 x 120 çözünürlüğe sahip. Bu termal kamera ile 14 ila 752 Fahrenheit derece arasında sıcaklık ölçülebiliyor.

Parrot geliştirdiği yazılım sayesinde kullanıcıların görüntünün belirli bir bölümünün sıcaklığını ölçmesine, renk paletlerini değiştirmesine ve kızılötesi sensörden gelen diğer bilgileri değiştirmesine imkan tanınıyor.

Her iki kamera aynı anda aktif edilebiliyor. Bu sayede normal kamera ve termal kamera arasında geçiş yapmak mümkün. 1900 dolar fiyat etiketine ve 315 gram ağırlığa sahip olan drone, 26 dakika boyunca havada kalabiliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!