Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Doruk Yıldırım Hastanesi bütün Marmara'ya hizmet verecek

Yıldırım ilçesinin ilk tam donanımlı özel hastanesi olan Doruk Yıldırım Hastanesi, yoğun bakım ünitesi ve cerrahi bölümleriyle sadece Bursa'nın değil Marmara Bölge'sinin de ihtiyaçlarına cevap verecek.

Doruk Yıldırım Hastanesi bütün Marmara'ya hizmet verecek

Doruk Sağlık Grubu 13 yıldır "Sağlıkta bir Bursa markası" sloganıyla hizmet verirken, çok yakında açılışı yapılacak Doruk Yıldırım Hastanesi, yaklaşık 10 bin metrekare alanda 36 yoğun bakım ünitesi ve 100 yatak kapasitesiyle Bursa'nın 3. büyük özel hastanesi olacak. Doruk Sağlık Grubu Medikal Direktörü Mustafa Esgin, Doruk Yıldırım Hastanesi'nin modern tıbbın gerektirdiği ameliyatların yapılabileceği ve tüm branşlarda hizmet veren bir hastane olacağını söyledi.
Esgin, "13 yıldır Bursa'ya hizmet veren Doruk Sağlık Grubu'nun yeni yatırımı Doruk Yıldırım Hastanesi tam donanımlı bir hastane olacak. 100 yatak kapasitesi, 75 araçlık otoparkı, erişkin, yenidoğan ve koroner olmak üzere 36 yoğun bakım ünitesi ve cerrahi hastane konsepti ile hastalarımıza ayrıcalıklı bir sağlık hizmetini yaşatacağız. Günde bin kişiye hizmet verme kapasitesi, uyku labaratuvarı, tam teşekküllü biyokimya ve mikrobiyoloji labaratuvarı , radyoloji ünitesi ve acil servisi ile hizmet verecek. Özellikle yoğun bakım desteği üzerine yoğunlaşan hastane, büyük ameliyatların, onkolojik ameliyatların yapılabileceği cerrahi hastane olma özelliğini taşıyacak. Ayrıca SGK anlaşması da olacak" dedi.
Esgin, bölgenin travma hastalarının ihtiyacına da cevap verecek olan Doruk Yıldırım Hastanesi'nin kadın doğum ve çocuk alanında da önemli bir yer teşkil edeceğini, hastanenin 29 yeni doğan yoğun bakım ünitesiyle riskli gebeliklerin takibinin yapılacağı bir referans merkezi olacağını ifade etti.
Esgin, Bursa'nın giriş kapısı olarak nitelendirdiği Doruk Yıldırım Hastanesi'yle ilgili şu bilgileri verdi:
"Ankara yolu üzerine yapılan Doruk Yıldırım Hastanesi, kolay ulaşılabilir mevkii, yaklaşık 5 ameliyathanesi, 5 yıldızlı bir otel konforu, güçlü donanımı ve tecrübeli hekim kadrosuyla sadece Bursa'da değil Güney Marmara'da da söz sahibi bir sağlık merkezi olacak".
Son yıllarda artan sağlık yatırımlarının Türkiye'yi sağlık hizmetlerinde ve sağlık turizminde bir aktör haline getirdiğini kaydeden Mustafa Esgin, Bursa'nın sağlık sektöründe marka kentler arasına girdiğinin altını çizdi. Esgin, "Her alanda olduğu gibi Doruk Yıldırım Hastanesi de bu konuda misyon üstlenecektir. Hastanemiz hizmete açıldığında sadece Yıldırım'a ve Bursa'ya hitap etmeyecek, Bursa'nın özellikle Yenişehir, İnegöl, Kestel, Gürsu, İznik, Domaniç, Tavşanlı, Bilecik, Bozüyük bölgelerinden de hasta akışının söz konusunu olacağı bir sağlık merkezi olacak.Ayrıca başta Balkanlar ve Ortadoğu'dan gelecek yurtdışı hastalara da hizmet vereceğiz." şeklinde konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!