Dörtçelik EML'de üçlü açılış

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi'nde hayırseverlerin desteğiyle yapılan çok amaçlı salon, kantin ve kütüphane törenle hizmete açıldı.

Dörtçelik EML'de üçlü açılış

2 binden fazla öğrencisi ile İnegöl'ün en büyük okulu olan Dörtçelik Endüstri Meslek Lisesi'ne 182 bin TL harcamayla kazandırılan çok amaçlı salon, kütüphane ve kantinin açılışı münasebetiyle düzenlenen törene Kaymakam Aziz İnci, Belediye Başkan Vekili Turgay Yel, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ile çok sayıda davetli katıldı.
Okul Müdürü Ertan Kalkanlı, "Okulumuzda idareci, öğretmen ve öğrencilerle ahenk içinde güzel çalışmalara imza atıyoruz. Bu güç açtığımız kantin, salon ve kütüphane 'ben değil biz varız' zihniyetiyle okulumuza kazandırıldı" dedi.
Milli Eğitim Müdürü Baştürk ise, "Dörtçelik Lisesi İnegöl sanayii vasıflı eleman yetiştiren, hatta sanayie yön veren birçok işadamı yetiştiren bir kuruluşumuz. İnegöl sanayi şehri, burada mesleki eğitime önem veriyoruz. Türkiye genelinde yüzde 65 olan hedefimiz, bu gün İnegöl'de meslek liselerine giden öğrenci konusunda yüzde 63'ü yakalamış durumdayız. Önümüzdeki yıllarda bu oran yüzde 65'i bulacaktır. Çünkü İnegöl'e ikinci organize sanayi bölgesi kuruluyor. 3-5 yıl içinde en az 10 bin işçiye ihtiyaç olacak. Bunu da meslek liseleri karşılayacak. İnegöl'de çocuklarımızı meslek liselerine yönlendiriyoruz" diye konuştu.

Dörtçelik EML'de üçlü açılış Dörtçelik EML'de üçlü açılış Dörtçelik EML'de üçlü açılış
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!