Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dolar düşse de fiyatlar düşmüyor! Bursa'dan önemli etiket uyarısı (ÖZEL HABER)

2018'de başlayan döviz dalgalanmaları vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. Doların ateşi düşse de fırsatçıların uyguladığı fahiş fiyat politikası değişmiyor. Özellikle gıda ve akaryakıt sektöründeki rakamlar dikkat çekiyor. Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz'dan uyarı geldi.

Dolar düşse de fiyatlar düşmüyor! Bursa'dan önemli etiket uyarısı (ÖZEL HABER)

BURCU SEKMEN-SEFA BALABAN / BURSADA BUGÜN

Döviz yükselişine bağlı izlenen fiyat artışı politikasının düştüğünde aynı hız ve oranda hareket etmediğinin altını çizen Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz bu konuya örnek olarak gıda ve akaryakıt sektörlerini işaret etti. Sıtkı Yılmaz, "Dövizde 1 kuruşluk yükselme olsa hiç vakit kaybetmeden fiyatları güncelliyorlar. Ancak düştüğünde aynı hız ve performansı göremiyoruz. Vatandaş isyan ediyor ve bu mağduriyet karşısında ciddi bir yaptırım gerekiyor" diye konuştu.

Tüketici aleyhine bir durum oluşturan bu tutumu fırsatçılık olarak nitelendiren Sıtkı Yılmaz, çözüm noktasında devletin denetim mekanizmalarının işlemesinin gerektiğini savundu. Hükümet ve yerel yönetimlerin iş birliği içinde çözülebilecek olan fahiş fiyat sorununun vatandaşa yeterince mağduriyet verdiğini belirten Yılmaz, ilerleyen dönemlerde daha büyük sorunlara yol açmadan harekete geçilmesi konusunda çağrıda bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!