'Dokunulmazlık kürsüyle sınırlandırılacak'

CHP lideri, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı

'Dokunulmazlık kürsüyle sınırlandırılacak'

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başınızda bir diktatör, bir otoriter yapı var. Düşünmeye karşı, özgür düşünmeye karşı. Dolayısıyla bu yapının bu tür baskılar kurmasını doğal karşılamak lazım. Doğal olmayan bu baskılar karşısında susmaktır. Susmayacağız, direneceğiz" dedi. CHP lideri, sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla kendisine yöneltilen soruları yanıtladı:


- ÖĞRETMENLER: Atama bekleyen çok sayıda öğretmenimiz var ama bırakın doğuyu, güneydoğuyu büyük kentlerde öğretmeni olmayan okullar var. Atama bekleyen öğretmenlerin tümünü atamak gerekiyor. Derslik sayısını artırırsanız, atama bekleyen öğretmen sorununu büyük ölçüde çözmüş olursunuz.


- DOKUNULMAZLIK: Milletvekili dokunulmazlıklarını iktidara gelince kaldıracağız. Sade yurttaşın dokunulmazlığı neyse bizim de dokunulmazlığımız öyle olmalı ama milletvekillerine parlamentoda kürsü dokunulmazlığı getireceğiz, düşüncelerini kürsüde özgürce dile getirsinler diye, bunun dışında dokunulmazlıkları kabul etmiyoruz.

- HSYK İKİYE BÖLÜNMELİ: Hakimler Yüksek Kurulu, Savcılar Yüksek Kurulu olmalı. Yargı gerçek anlamda bağımsız ve tarafsız olmalı. Hakimler ve savcıların ayrı bütçeleri olmalı .


Yaşar Kemal ve Orhan Pamuk'a övgü


Kitaplarla aram bugünlerde iyi değil. Özellikle siyasete atıldıktan sonra kitap okuma alışkanlığım biraz zayıfladı. Zaman yok, vakit yok. Güzel bir kütüphanem var, ender kitaplarım var. Türkiyede sadece 100 adet basılmış kitaplardan bazıları var. Aslında yazarların çoğunu seviyoruz. Yaşar Kemalimiz, Orhan Kemalimiz, Orhan Pamukumuz 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!