Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Doktorlar Mustafa Ali Tombul'un ilaçlarını kesti

POLİSİN attığı gaz fişeğiyle başından vurulanca komaya giren 17 yaşındaki Mustafa Ali Tombul'un babası Mehmet Tombul, "Doktorlar oğlumu uyutmak için verdikleri ilaçların tamamını kestiler. Artık uyanmasını bekliyorum. İnşallah en kısa zamanda mutlu haberi vereceğiz" dedi. Mustafa Ali Tombul'un arkadaşları ise yaptıkları basın açıklamasında "Ali'yi sevgimizle uyandıracağız" dediler.

Doktorlar Mustafa Ali Tombul'un ilaçlarını kesti

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 8 Temmuz'da düzenledikleri törenle Gezi Parkı'nı açtı. Törenin ardından bir grup Gezi Parkı'na yürümek isteyince polis müdahalesiyle karşılaştı. Mustafa Ali Tombul bu sırada başına gaz kapsülü isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Doktorları bir haftadır uyuttukları Mustafa Ali Tombul'u uyutan ilaçları dün kesti. Hastanenin önünden bir saniye olsun ayrılmayan Mustafa'nın babası Mehmet Tombul, şunları söyledi:

"Doktorlar ilaçları tamamen kestiler. Artık Ali'nin uyanmasını bekliyoruz. Ne zaman uyanacağı belli değil tamamen kendisine bağlı" dedi. Aldıkları hiçbir bilgiyi saklamadıklarını ancak oğlunun son halini de göremediğini belirten Mehmet Tombul sözlerine şöyle devam etti: "Doğru, düzgün, dürüst insanların dualarını Allah geriye çevirmez. İnşallah sizin dualarınızla Ali ayağa kalkacak. Bekliyoruz, belki bugün, akşam ya da yarın sabah bilemiyorum gözlerini açıp hayata merhaba diyecek. Ayrıca avukatımız aracılığıyla da gerekli işlemler için çalışmaya başladık. Kimse cezasız kalmayacak. Oğlumu bu hale getirenler cezasız kalmayacak. En başında da demiştim, Ali katil değil, uyuşturucu da satmıyor, gasp da yapmadı. O iyileşecek ve yanımızda olacak."  Öte yandan hastane bahçesinde basın açıklaması düzenleyen DEV-GENÇ üyesi kalabalık, bir esnafın yaralandığı gün Ali'yi tutarak yavaşlattığı için kaçmasını engellediğini iddia etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!