Doktorlar muayenehanelerini hastaneye taşıdı

Sağlık Bakanlığı'nın kamu hastanelerinde çalışan doktorların muayenehanelerini kapatma kararının ardından hastanelerde mesai saatinden sonra poliklinik hizmeti sürüyor. Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nde gündüzleri hastaneye gelmek için fırsat bulamayan memur ve esnaflar için 16 doktor gönüllü olarak mesaiye kalıyor.

Doktorlar muayenehanelerini hastaneye taşıdı

Dörtçelik Çocuk Hastanesi Başhekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. İsmail Özcan, hastanede görev yapan doktorlardan 16 uzmanın akşam 17.00'den sonra randevu sistemine göre hizmet verdiğini söyledi.
Muayenehaneleri kapatan doktorların çalışma sistemlerini hastaneye taşıdıklarını belirten Uzm. Dr. Özcan, "Hastalarımızın mağdur olmaması için haftanın belirli günlerinde randevu sistemine göre akşam saatlerinde de hizmet veriyoruz. Özellikle kamu kurumlarında çalışan memur ve esnaflar, mesai saatinden sonra hastanemizden randevu alabiliyor. Doktorlarımız randevu alan tüm hastalara bakıyor. Uygulamadan son derece olumlu tepkiler alıyoruz. Mesai sonrası çalışma gönüllülük esasına oturtuldu. İsteyen doktorlar akşam 17.00'den sonra hastanede çalışıyor." dedi.
Uygulamayı yaklaşık 2 ay önce hayata geçirdiklerini dile getiren Başhekim Özcan, akşam mesaiden sonra da özel hastane standartlarında hizmet verdiklerini kaydetti.
 Vatandaşlar da uygulamadan son derece memnun. Vatandaşlar, "Gündüzleri işlerin yoğunluğundan gelemiyoruz, ama aklımız çocuklarımızda kalıyordu. Hal böyle olunca mesai sonrası poliklinik hizmeti yerinde bir karar oldu." diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!