Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Doktor uçakta ne arıyor?

İstanbul-Adana seferini yapan uçaktaki küfürlü kavgada yaralanan 4 kişiden birinin kaybolan vücudunun bir parçası için uçaktaki yolcular ve doktor seferber oldu.

Doktor uçakta ne arıyor?

İstanbul- Adana seferini yapan yolcu uçağının geç kalkması nedeniyle küfürleşmeden dolayı çıkan kavgada yaralanan 4 kişiden birinin kaybolan kaşı, uçakta doktor ve yolcular tarafından aranmasına rağmen bulunamadı.

Atatürk Havalimanı'ndan geçtiğimiz Cuma günü saat 13.30'da İstanbul-Adana seferini gerçekleştirecek uçak, 180 yolcusunu aldıktan sonra kalkış yapmak üzere sırasını beklemeye başladı. İddiaya göre, uçakta yaklaşık bir saat bekleyen yolcular, tepki gösterdi. Görevliler, uçağın kalkış sırasını beklediğini belirtirken, yolculardan Orhan ve Tuğran R. kardeşler babaları Ali Rigan'ın Ceyhan'da silahlı saldırıya uğradığını ileri sürerek küfür etti.

Diğer yolcuların küfür ettikleri ileri sürülen 2 kardeşi ikaz etmesi üzerine uçak içinde başlayan sözlü kavga yumruklaşmaya dönüştü. Kavga'da 4 kişi yumruklara ve tekmelere maruz kaldı. Akif Tanrıverdi isimli bir yolcu kavga ettiği kişi tarafından ısırılması sonucu kaşından yaralandı. Kavgayı kabin görevlileri ve diğer yolcular güçlükle yatıştırıldı. Uçağın kaptan pilotu, uçağa polis istedi.

Polis, kavgaya karışan yolcuların ifadelerini almak üzere Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'ne götürdü. Akif Tanrıverdi, Bakırköy Devlet Hastanesi'ne götürülürken, tekmelere ve yumruklara maruz kalan diğer yolcular yolculuğuna devam etti. Uçak 2.5 saat rötarlı olarak Adana'ya indi ancak kavgadan sonra uçakta kaş arama operasyonu yapıldığı ortaya çıktı.

Kavga esnasında ısırma sonucu Tanrıverdi'nin kaşı koptuğundan doktor yerine dikmek için uçağa gelerek yolcularla birlikte koltuklarda ve koridorda kopan kaşı aradı. Bir yolcu tarafından çekilen görüntülerde, yolcular da doktorun kaş arama çabasına katılıyor ancak kopan kaş bir türlü bulunamıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!