Doğum sonrası ölümde hastane ihmali iddiası

İzmir'de doğum yapan kadın hayatını kaybetti. Özel bir hastanede sezaryen yöntemiyle doğum yapan bir kadın, doğumdan yaklaşık 7 saat sonra yaşamını yitirdi.

Doğum sonrası ölümde hastane ihmali iddiası

İzmir Konak ilçesinde yaşayan ve hukuk bürosunda çalışan 26 yaşındaki Pelin  Aydemir, geçen yıl temmuzda meslektaşı Serhat Aydemir (26) ile evlendi.

Hamile kalan Aydemir, özel bir hastanede görev yapan kadın doğum  doktoruna muayene olmaya başladı.

Aydemir, hamileliğinin 33. haftasında yüksek tansiyon nedeniyle  rahatsızlanınca yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Daha sonra sezaryen  yöntemiyle doğuma alınan kadın, doğumdan yaklaşık 7 saat sonra rahatsızlandı.

Aynı hastanenin yoğun bakım ünitesine kaldırılan kadın, yaşamını  yitirdi.

Aydemir'in cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin  ardından Konak ilçesi Horasan Camisi'ne getirildi.

Serhat Aydemir, bebek tulumu ve evlilik fotoğrafı konulan eşinin  tabutu başında gözyaşı döktü.

Cenaze, kılınan namazın ardından Menderes ilçesi Görece Mezarlığı'nda  toprağa verildi.

Pelin Aydemir'in eşi Serhat Aydemir'in ablası Mine Okçuoğlu (34), yaptığı açıklamada, Pelin Aydemir'i ölmeden 3 gün önce hastaneye  götürdüklerini, yüksek tansiyon nedeniyle serum ve ilaç verildikten sonra eve  gönderildiğini söyledi.  

Aydemir'in son zamanlarında sırt ve göğüs ağrısı şikayetlerinin  bulunduğunu anlatan Okçuoğlu, şöyle konuştu:

"Doğumun olduğu gün yine tansiyonu yüksekti, hastaneye gittiler.  Ameliyathaneye giderken 'abla çok canım acıyor' diyordu. Ben de 'geçecek  ablacığım kurtulacaksın' dedim. Doğumdan sonra baygın halde geldi. Kendinde  değildi. Ben hemşireye narkoz için iğne vurulup vurulmadığını sordum. Bebeği de  kuvöze koymuşlardı. Kendinde değildi, bizi dışarı çıkardılar. Yaklaşık 7 saat  sonra yoğun bakım ünitesine alındı. Yoğun bakımdan sağlıklı bilgi alamadık. Zaten  1-2 saat sonra da öldüğü bilgisi geldi."

 Pelin Aydemir'in hastane ve doktorların ihmali sonucu öldüğünü iddia  eden Okçuoğlu, suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, "Hastanenin ihmali  olduğunu düşünüyoruz. Hukuki süreç devam edecek, peşini bırakmayacağız. Hastane  ve görevlilerden şikayetçi olacağız." diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!