DOĞTAŞ 2011'DE YÜZDE 30 BÜYÜME HEDEFLİYOR

Çanakkale'nin Biga ilçesinde kurulu bulunan Doğtaş Mobilya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, 2011 yılındaki büyüme hedeflerinin yüzde 30 olduğunu söyledi.

DOĞTAŞ 2011'DE YÜZDE 30 BÜYÜME HEDEFLİYOR

Çanakkale'de Yalova Restoran'da basınla bir araya gelen, tüm Doğtaş Yönetim Kurulu üye ve yöneticilerinin yer aldığı yemekte konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, 2008 yılında birlikte hazırladıkları 5 yıllık stratejik planını bugüne kadar başarıyla gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bugünden başlayarak 2015 yılına kadar hazırladığımız programımızda daha büyük hedefler belirledik. Son 4 yıla baktığımızda sırasıyla yüzde 17, yüzde 19, yüzde 22 ve geçtiğimiz yıl da yüzde 27'lik büyüme gerçekleştirdik. 2010 yılında yakaladığımız bu başarıdan yola çıkarak Doğtaş olarak bu yıl yüzde 30'luk bir büyüme hedefliyoruz. Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne taraf olmamızın getirdiği insana ve çevreye verdiğimiz değer, kurumsallaşma ve sosyal şirket olmanın getirdiği değerler üzerinde daha fazla ne yapabiliriz soruları üzerinde çalışmalarımız oldu. Bu yıl mayıs ayında 15 bin metrekarelik ek tesisimizin açılışını yapacağız. 2012 yılında yine Biga ilçemizde 30 bin metrekarelik yeni bir son teknoloji mobilya fabrikası yapmayı planlarımıza aldık. Doğanlar Grup olarak ayrıca mobilya, enerji, perakende, sağlık, sağlık turizmi ve madencilik alanlarını kapsayan 6 sektörde faaliyetlerimizi sürdürmeyi planlıyoruz" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından ise Davut Doğan ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Doğan, daha sonra, şans getirmesi dileğiyle basın mensupları ve yöneticilere Milli Piyango çeyrek bileti dağıttı.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!