Doğru meslek nasıl seçilir?

Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi öğrencilerine doğru meslek seçmenin ip uçları anlatıldı.

Doğru meslek nasıl seçilir?

Gökçen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kemal Mataracı, tecrübelerini Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi

öğrencileriyle paylaştı. Öğrencilerden ilgi duydukları meslekleri seçmelerini isteyen Mataracı, ''Yeteneklerimizi ve kapasitemizi ön plana çıkarak, mutlu olabileceğimiz yönde tercihlerinizi kullanın. Böylece hem verimli bir iş hayatı, hem de huzurlu bir hayat için ilk adımı atmış olursunuz" dedi.

Gençlere arifesinde oldukları meslek seçimlerinde yardımcı olmak istediğini ifade eden Mataracı, ''Bizim sistemimizde daha çok ezbercilik var. Ezbercilik bizi hayata ne kadar hazırlıyor? En büyük soru işareti olan nokta bu. Biz bilgiyi nereden alacağız, nasıl kullanabiliriz? Gençlere bunu anlatmaya çalışıyoruz. Sadece okullardaki ezbere dayalı verilen bir eğitim sistemiyle bu mümkün değil. Muhakkak ki alan çalışmaları, öğrendiklerimizi uygulama imkanı olmalı. Öğrencileri hayata hazırlamak zorundayız" diye konuştu.

Şimdiye kadar Ahmet Vefik Paşa Anadolu Lisesi, Gazi Anadolu Lisesi gibi okullarda düzenlenen doğru meslek seçimi seminerlerinin önümüzdeki günlerde Malcılar Anadolu Lisesi'nde de yapılması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!