Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dizilerde kullanılan tespihlere ilgi arttı

İzlenme rekorları kıran Türk dizileri, farklı sektörlerde de ciddi hareketlenmelere yol açtı. İzleyiciler tarihi mekanlar kadar artık dizi oyuncularının kullandığı aksesuarlara da ilgi göstermeye başladı. Reyting rekorları kıran dizilerin yeniden canlandırdığı sektörlerden en dikkat çekeni ise tespihler oldu.

Dizilerde kullanılan tespihlere ilgi arttı

Ayhan Ulu tespihin dizilerin etkisiyle gençler arasında yeniden moda olduğunu ve satışların 6'ya katlandığını söyledi.

Dizilerde ekranlara gelen tespihleri firmalarının hazırladığını söyleyen Ulu, son dönemde tespih modasının gençlerde yeniden ciddi şekilde arttığını söyledi. Tespihin kültürümüzün bir parçası olduğunu belirten Alkan, "Bizler bugün ekranda olan birçok popüler dizide kullanılan tespihleri üretiyoruz. Son dönemde dizilerin de etkisiyle tespihin yeniden gençler arasında popüler bir aksesuar olması bizleri çok mutlu etti" dedi.

Ulu, Türk dizilerinin dünyada giderek daha popüler olmasının ardından yurt dışından da ciddi talep aldıklarını kaydederek, "Arap ülkelerinden halihazırda oldukça yüksek olan talebe son dönemde Avrupa da katıldı. Dizilerin etkisi ile şu an Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'ya bile tespih gönderiyoruz" ifadelerini kullandı.

Ulu, her sektörde olduğu gibi tespih sektöründe de fırsatçıların olduğunu ve sektöre en çok sahte üretimlerin zarar verdiğini belirterek, "Bizler tespihlerimizi kehribar, oltu taşı ve gümüşten yapılan sabır taneleri olarak görüyoruz. Her biri için ciddi emek harcıyoruz. Ancak ne yazık ki sahtecilik kavramı sonunda bizim sektöre de girdi. Sosyal medyada adımıza açılmış 200'ü aşkın sahte hesap tespit ettik ve bunlarla ilgili yasal çalışmalarımız halen devam ediyor" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!