Diyarbakır'da tüyler ürperten olay

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi önündeki boş arazide bebek mezarı süsü verilmiş 7 yer polisi alarma geçirdi. Bomba uzmanları ve olay yeri inceleme ekipleri 3 saat detektör köpeklerle ceset ve bomba aradı.

Diyarbakır'da tüyler ürperten olay

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi önündeki boş arazide bebek mezarı süsü verilmiş 7 yer polisi alarma geçirdi. Bomba uzmanları ve olay yeri inceleme ekipleri 3 saat detektör köpeklerle ceset ve bomba aradı. Cumhuriyet Savcısı gözetiminde yapılan kazılarda mezarlık süsleri içerisinde taş çıktı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünü hareket geçiren sıradışı bir olay yaşandı. Dicle Üniversitesi Kalp Hastanesi önündeki boş arazide yer alan metruk bir binanın yanında bebeklere ait 7 mezar olduğu ihbarı yapıldı. Hastane çalışanların 155 Polis İmdat hattına yaptığı ihbar üzerine; cinayet büro ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri gönderildi. Mezarlık süsü verilmiş toprakta bubi tuzağı kurulduğu şüphesiyle, bomba uzmanları çağrıldı. İstihbarat ve terörle mücadele polisleri bölgeye gelerek çalışma başlattı.

Bölgeye güvenlik şeridi çeken polis, bomba arama köpekleri ile detektörlerle patlayıcı aradı. 5 Mezardan sinyal alınması üzerine frekans kesici araç devreye girdi. Nöbetçi Diyarbakır Cumhuriyet Savcısı Ali Rıza İlmetoğlu gözetiminde kazma ve kürekler ile mezarlık süsleri kazıldı. Yarım metre yapılan kazıda 7 mezarın içinde taş çıktı. 3 Saatlik çalışmanın ardında olay yeri inceleme polisleri mezarlık süslerinden çıkan taşları kayıt altına aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!