Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Diyarbakır'da karakol basıldı mı?

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, "Hani'de karakola saldırı haberleri doğru değil" dedi. PKK Lice'nin intikamı dedi. Genelkurmay da başımız sağolsun dedi.

Diyarbakır'da karakol basıldı mı?

Terör örgütü PKK'ya yakın bir internet sitesinde yer alan Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde karakol baskınında bir askerin şehit olduğu iddiasına Vali Mustafa Kıraç'tan açıklama geldi. Vali, iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Genelkurmay:Başımız sağolsun

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi sitesinde ise "Şehidimiz" diye yayınlanan bir bilgi notunda Jandar Er Engin Şahin'in resmi kondu. Resmin üzerinde "Başımız sağolsun" ifadesinin yanında "Silah arkadaşımız 3 Temmuz 2013 tarihinde şehit olmuştur" diye yazıyor. Normalde şehit haberlerini olayla ilgili bir bilgi notuyla veren TSK'nın bu sefer haberi sadece "başımız sağolsun" notuyla geçmesikafalarda soru işareti bıraktı.

PKK: LİCE'NİN İNTİKAMI

Terör örgütü PKK da kendi ajansına yaptığı açıklamada Lice'deki olaylara misilleme olarak Diyarbakır'ın Hani İlçesi'nde bir karakola saldırıda bulunduğunı bildirdi. Hani'deki Topçular Karakolu'na düzenlenen saldırıda, karakolda görevli bir askerin şehit düştüğü belirtildi.

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!