Dışişleri'nden Suriye rejiminin saldırılarına ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Suriye rejiminin Deraa ve Kuneytra'da ilan edilen gerginliği azaltma bölgesini hedef alan saldırıları hakkında, "Bundan büyük üzüntü ve endişe duyuyoruz. Bu insanlık dışı saldırıları şiddetle lanetleniyoruz" dedi.

Dışişleri'nden Suriye rejiminin saldırılarına ilişkin açıklama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Suriye rejiminin Deraa ve Kuneytra vilayetlerinde ilan edilen gerginliği azaltma bölgesini hedef alan saldırılarındaki artış hakkındaki bir soruya yazılı cevap verdi. Suriye rejiminin saldırılarında onlarca masum insanın hayatını kaybettiğini aktaran Aksoy, "Astana'da imzalanan muhtıra uyarınca Suriye'nin güneybatısındaki Deraa ve Kuneytra vilayetlerinde ilan edilen gerginliği azaltma bölgesinde, Suriye rejiminin sivilleri hedef alan saldırıları sonucunda onlarca masum insan katledilmiştir. Bundan büyük üzüntü ve endişe duyuyoruz. Bu insanlık dışı saldırıları şiddetle lanetleniyoruz" ifadelerini kullandı. 

Söz konusu saldırıların sahada şiddetin azaltılması ve krize siyasi bir çözüm bulunması yönünde Astana ve Cenevre'de yürütülen çabaları baltaladığını aktaran Aksoy, saldırıların derhal durdurulması için Astana mutabakatının diğer garantörlerine ve uluslararası topluma çağrıda bulundu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!