Dışişleri'nde telefon trafiği

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno Marsudi, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin ile telefon görüşmesi yaptı.

Dışişleri'nde telefon trafiği

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Bakan Çavuşoğlu,  ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve Gazze sınırında çıkan olayların  ardından Ürdünlü, Endonezyalı ve İranlı mevkidaşlarının yanı sıra İİT Genel  Sekreteri Useymin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın daha önce aldığı karar doğrultusunda,  ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini dün resmen Kudüs'e taşıması, bölgede  infiale yol açtı.

İsrail askerleri, ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto  etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 59  Filistinliyi şehit etti, 2 bin 770'in üzerinde Filistinliyi yaraladı.

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına sert tepki gösteren  Türkiye, şehit Filistinliler için 3 günlük milli yas kararı aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!