Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra Diriliş Osman doğuyor

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, Ertuğrul'un ardından Osman'ın hikayesini anlatmak istediğini belirterek, "Diriliş Ertuğrul, Osman'a doğru ilerleyecek. En büyük hayallerimden bir tanesi Diriliş Osman'ı yapmak" dedi.

Diriliş Ertuğrul dizisinden sonra Diriliş Osman doğuyor

Diriliş Ertuğrul isimli reyting rekortmeni dizinin yapımcılığını ve senaristliğini yürüten Mehmet Bozdağ, bir program için geldiği Bilecik'te ilk olarak dizide hayatını anlattığı Ertuğrulgazi Türbesini ziyaret etti. Türbe giriş kapısının önünde 2 asker tarafından Alp kıyafetiyle tutulan saygı nöbetinin devir teslim törenini de izleyen Bozdağ, buradaki Alplere yeni kıyafet gönderilmesi istedi. 

"ERTUĞRULGAZİ TARİHİN KADERİNİ DEĞİŞTİREN DESTANSI BİR KAHRAMANDIR" 

Ziyaret sonrası açıklama yapan Mehmet Bozdağ, Ertuğrulgazi'nin tarihin kaderini değiştiren destansı bir kahraman olduğunu belirterek, "Onun Kayılarla yapmış olduğu uzun yolculuk bin yıl sonra devam eden bir hikayenin ilk başlangıç noktası. Hikayenin başlangıç noktasında büyük hoca destansı kahramanın kabrini ziyaret etmekten dolayı çok mutluyum. Daha evvel aslında şöyle bir düşüncem vardı. Ertuğrulgazi'yi artık Diriliş Ertuğrul yavaş yavaş böyle geçiş aşamasında tam sonlarına doğru ziyaret etmek istiyordum. Hikayeyi bitirdim. İnşallah sana layık olabilecek bir hikaye yazmışımdır, yapmışızdır, çekmişizdir. Af dilemeye geldim. Destur almaya geldik. Şekli bir ruhi iç dünyamda kendi kendime düşünüyordum. Bugün nasip oldu. Diriliş Ertuğrul'un sezon finaline doğru ziyarette bulunduk" dedi. 

"YAVAŞ YAVAŞ DİRİLİŞ ERTUĞRUL OSMAN'A DOĞRU İLERLEYECEK" 

Mehmet Bozdağ dizinin sezon finalin 7 Haziran'da olacağını belirterek, "Dizinin kesin finaliyle ilgili bir malumat yok. Daha ben de tam karar vermiş değilim. Ama yavaş yavaş Diriliş Ertuğrul, Osman'a doğru ilerleyecek. En büyük hayallerimden bir tanesi Diriliş Osman'ı yapmak. Ertuğrul'dan sonra Osmangazi'nin hikayesini anlatmak. Çalışıyorum, şu anda okumalar devam ediyor. Coğrafi geziler yapacağız bu yazın. Bu bölgeleri tamamıyla gezeceğiz. Niyet olursa Ertuğrul'dan daha büyük bir proje Diriliş Osman doğacak. Dizinin finali Bilecik'te olabilir bilmiyorum ama belki Diriliş Osman veya Ertuğrul'un finalini burada oyuncularla beraber, seyirciyle beraber izleyebiliriz" şeklinde konuştu. "DİZİDEN AYRILAN KARAKTERLER SONRASI BİZLERE TEPKİLERİN DE OLMASI ÇOK DOĞAL" 

Diriliş Ertuğrul isimli dizinin yapımcılığını ve senaristliğini yürüten Mehmet Bozdağ son olarak diziden oyuncuları hayal dünyasına karakter olarak inşa edenin kendileri olduğunu söyleyerek, "Bunlar senarist ve yönetmendir. Oyuncuyu bütün hedefimiz gayemiz karakteri seyirciye sevdirmek. Tepki olduğu zaman da mutlu oluyoruz çünkü bizim sevdirdiğimiz karakter. O karakteri artık bir müddet rafa daha doğrusu senaryonun dışına alıyoruz. Projenin dışına alıyoruz. Tepkilerin de olması çok doğal çünkü çok seviyorlar zaten karakterleri mutluyuz biz" ifadelerini kullandı. 

"BİLECİK'İ DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİYLE BİRLİKTE DEĞİŞTİRDİLER" 

Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can ise Diriliş Ertuğrul dizisinin bitmemesini temenni ederek, "Mehmet Bozdağ bugün Bilecik'e ziyarette bulundular teşekkür ediyorum. Ben Mehmet beye özel bir teşekkürü de Bilecik adına, halkımız adına etmek istedim. Çünkü Bilecik'i Diriliş Ertuğrul dizisiyle birlikte değiştirdiler kendileri. Zaten biz değişim ve gelişimde bir ildik. Ama bu diziyle daha da değiştirdik. Bu dizinin bitmemesini temenni ediyoruz" ifadelerine yer verdi. 

ŞEYH EDEBALİ TÜRBESİ'Nİ DE ZİYARET ETTİ 
Mehmet Bozdağ, buradan Osmanlı Devleti'nin manevi kurucusu ve Osmangazi'nin kayınpederi olan Şeyh Edebali Hazretlerinin türbesini ziyaret etti. Burada Bozdağ'a AK Parti Bilecik 1'inci sıra Milletvekili Adayı Selim Yağcı da eşlik ederken, Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi de gezildi. Türbede Bilecik Belediyesi çalışanı Arkeolog Umut Özdemir, Şeyh Edebali'nin hayatı hakkında bilgi verdi. Mehmet Bozdağ son olarak türbe yerleşkesi içinde bulanan Şeref Defterine bir not yazdı. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!