Direkten inmek için 3 istek

90 metrelik direğin tepesinden inmiyor

Direkten inmek için 3 istek

TEKİRDAĞ'da, 42 yaşında olduğunu ve adının Muhammet olduğunu söyleyen kişi, geçen cumartesi günü saat 12.00'de çıktığı GSM operatörünün 90 metre uzunluğundaki baz istasyonu direğinin tepesinden indirilemedi. Direğin başında nöbet tutan ekipler, Muhammet'in sağlık durumundan endişe etmeye başlarken, inmek için henüz açıklamadığı 3 isteğinin bulunduğunu söyledi.

Tekirdağ merkeze bağlı Seymenli Köyü girişinde bulunan akaryakıt istasyonunda çalışanlar, geçen cumartesi günü saat 12.00 sıralarında istasyonun yakınındaki tarlada bulunan GSM şirketine ait baz istasyonu direğine çıkan kişiyi gördü. Bu kişiyi inmeye ikna edemeyen istasyon çalışanları, durumu jandarmaya bildirdi. Gelen jandarma ekibi de direğin tepesindeki düz alanda oturan kişiyi ikna edemeyince itfaiye, AFAD ve AKUT ekiplerine bilgi verdi. Gelen ekipler de 42 yaşında olduğunu ve adının Muhammet olduğunu söyleyen kişiyi indirmeyi başaramayınca, hava sıcaklığının gece 2 dereceye kadar düştüğü için ona battaniye verdi. Direğe tırmanırken yanına su ve çeşitli gıda malzemesi de alan Muhammet'i ekipler, aşağıya indirmek için ikna çabalarını sürdürüyor. Ekipler, 90 metre yükseklikte olan eylemciye, risk taşıdığı için kurtarma operasyonu düzenleyemiyor.

TELSİZ YA DA TELEFON İSTİYORUM

Muhammet, bugün sabah küçük bir kağıda yazdığı notu aşağıdaki görevlilere yolladı. Besmele ile başlayan nota şunları yazdı:

"Benim sizden 3 isteğim olacak. Yerine getirirsen inerim, getirmeyecekseniz hiç kimse uğraşmasın. Telsiz ya da telefon istiyorum."

Ancak direkte kişi, henüz üç isteğinin ne olduğunu açıklamadı. İtfaiye ekiplerinin açtığı büyük şişme yatak, olası intihar girişimine karşı direğin dibinde açık halde hazır bekletiliyor. Ekiplerin direk başındaki nöbetleri de sürüyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!