DİLEK:SANAYİCİNİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAĞIZ

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek, üniversitenin ilerleyen dönemde yapacağı çalışmalar ile sanayicinin ve iş dünyasının işini kolaylaştıracağını kaydetti.

DİLEK:SANAYİCİNİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAĞIZ

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek'i makamında ziyaret etti. Derneğin yapısından bahseden Şube Başkan Yardımcısı Cemal Balabanoğlu, Türkiye'nin en hızlı büyüyen derneklerinden biri olduklarını söyledi. Sanayicilerin üniversiteler ile bilimsel alışveriş içerisinde olması gerektiğini aktaran Balabanoğlu, üniversitenin de yapacağı çalışmalar ile bilim merkezi statüsünde hizmet vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye'nin gözde üniversitelerinden biri olan Uludağ Üniversitesi'nin toplumun faydasına olacak çalışmalar üretmesi için her türlü desteğe ve işbirliğine açık olduklarının vurgulayan Balabanoğlu şöyle konuştu: "Uludağ Üniversitesi bugüne kadar kabuğunu kıramamış kapalı bir eğitim yuvası olarak kaldı. Bunun isteksizlik ya da vurdumduymazlıktan kaynaklanmadığını düşünüyoruz. Ancak bugünden sonra kentin de desteğini arkasına alarak önemli çalışmaların yapılacağına inanıyoruz. Sayın Rektörümüz de bu konuda istekli davranıyor. Sivil toplum kuruluşlarının önerilerini dikkate alacak ve kentin bilim merkezi olma adına projeler üretecektir."

"SANAYİCİLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ"
Bursa'nın sanayisinin gelişmiş olmasının üniversitenin de faydalanabileceği güzel bir olgu olduğunu söyleyen U.Ü. Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek ise üniversitenin toplum için çalışacağını açıkladı. Tüm sivil toplum kuruluşları ve dernekleri kabul ederek dilek ve şikâyetlerini öğrendiklerini belirten Dilek, önümüzdeki dönemde üniversite kurulu olarak bu dileklerin ışığında proje ve çalışma hazırlayacaklarını kaydetti. Sanayicilerin ve işadamlarının da bu konuda kendilerine yardımcı olması gerektiğini ifade eden Rektör Dilek, elbirliği ile sıkıntıların üstesinden geleceklerine işaret etti.

STAJ SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
U.Ü. olarak öncelikle öğrencilerin staj konusunda daha aktif bir çalışma planı hazırlayacaklarını açıklayan Dilek şunları söyledi: "Öğrencilerimizin sektörün içerisinde az çalışması ya da stajlarını yeterince yapamamaları konusunda hem bizim hem de öğrencilerin şikâyetleri vardı. Şimdi bu konuda yeni bir sistem hazırlayacağız. Teorik eğitimin yanı sıra aynı ölçüde pratik eğitim de almaları için sanayicilerimizle işbirliği yapacağız. Gerek sanayide gerek atölyelerde gerekse de laboratuarlarda uygulamalı eğitim derslerinin süresini uzatacağız. Öğrencilerimizin eğitimleri bittiğinde iş bulmak için deneyimli olmalarını sağlamak istiyoruz." 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!