Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dikkat! Türkiye'de grip salgını yok ancak...

Sağlık Bakanlığı verilerine göre geçmiş grip sezonları ile kıyaslandığında Türkiye'deki gripli hasta sayısındaki artış olağan seyrinde. Bakanlık yetkililieri kış aylarında hasta sayısında belirgin bir artışın beklendiği ancak bunun bir salgın olarak değil, mevsimsel gribin aktif dönemi olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor. Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Reşit Mıstık ise "Bir salgın olabilmesi için her yıl görünen orandan daha fazla görülmüş olması gerekiyor. Ancak 65 yaş üzerinde olanlar, kronik akciğer, kalp rahatsızlığı veya diyabeti olanlar da gribin seyri çok ciddi olabilir. Gebeler de dikkat etmeli" dedi.

Dikkat! Türkiye'de grip salgını yok ancak...

Sağlık Bakanlığı verilerine göre geçmiş grip sezonları ile kıyaslandığında Türkiye'deki gripli hasta sayısındaki artış olağan seyrinde. Bakanlık yetkililieri kış aylarında hasta sayısında belirgin bir artışın beklendiği ancak bunun bir salgın olarak değil, mevsimsel gribin aktif dönemi olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Reşit Mıstık ise "Bir salgın olabilmesi için her yıl görünen orandan daha fazla görülmüş olması gerekiyor. Ancak 65 yaş üzerinde olanlar, kronik akciğer, kalp rahatsızlığı veya diyabeti olanlar da gribin seyri çok ciddi olabilir. Gebeler de dikkat etmeli" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!