Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dikkat Spotify Türkiye'de kapatılabilir!

Spoftiy, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu RTÜK'e lisans başvurusu yapmadığı için 72 saat içinde kapatılabilir.

Dikkat Spotify Türkiye'de kapatılabilir!

İnternet üzerinden yayın yapan platformların RTÜK denetimine girmesinin ardından ilk uyarı geldi. Ancak hala lisans başvurusu yapmayan bazı platformların olduğu ortaya çıktı. Bunlar arasında yer alan Spotify ve FOXplay, RTÜK tarafından uyarıldı. Ayrıca Paylaş FM'in "http://www.paylasfm.com/" internet ortamından radyo yayını, Medyaport TV'nin de "http://medyaporttv.com/" adresinden lisanssız televizyon yayını yaptığını belirlendi.

Spotify Türkiye'de kapatılma riski ile karşı karşıya

Tüm bu platformlar uyarılırken, bu uyarıdan sonra 72 saat içinde lisans başvurusu yapmayan platformların yayınlarına son vermesi gerektiği açıklandı.

Yani yukarıda adı geçen platformlar 72 saat içinde RTÜK'e başvuru yapmazsa kapatılacaklar. Başvuru yapmamaları durumunda, RTÜK yasa gereği ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacak ve sulh ceza hakimliğinden ilgili yayın kuruluşları için erişim engeli isteyecek.

Düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra Netflix, Mubi ve Amazon Prime gibi platformlar lisans için RTÜK'e başvurmuştu. Ama görünen o ki Spotify henüz bu tarz bir başvuruda bulunmamış. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!