Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Dikkat! İnternetiniz kesilebilir!

Bakanlar Kurulu bu yetkiyi kime verdi!

Dikkat! İnternetiniz kesilebilir!

Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu'nda gündeme gelen siber güvenlikle ilgili olarak Ulaştırma Bakanlığı'na kritik bir görev verdi

Bakanlar Kurulu, Milli Güvenlik Kurulu'nda (MGK) gündeme gelen siber güvenlikle ilgili olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na kritik bir görev verdi. Ulaştırma Bakanlığı, kamu düzeninin korunması açısından zorunlu hallerde, ilgili makamlar ve Siber Güvenlik Kurulu'nca yapılacak talep çerçevesinde ulusal siber güvenlikle ilgili önlemleri alacak. Kurul gerektiğinde internetin kesilmesine de karar verebilecek.

KURULDA HANGİ KURUMLAR VAR?
Kurula; Ulaştırma Bakanı başkanlık edecek. Dışişleri, İçişleri, Milli Savunma, Ulaştırma bakanlıkları müsteşarları, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı, MİT Müsteşarı, Genelkurmay Başkanlığı Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Başkanı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı, TÜBİTAK Başkanı, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanı, Telekomünikasyon İletişim Başkanı ile Ulaştırma, Bakanı'nca belirlenecek bakanlık ve kamu kurumlarının üst düzey yöneticileri de kurulda yer alacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!